Літаюча арт-батарея США

Американський важкий літак вогневої підтримки AC-130J Ghostrider під час нещодавніх військових навчань у Південній Кореї продемонстрував, як буде нищити ворога своїм різноманітним озброєнням – як розповідають у The War Zone, Об’єднаний комітет начальників штабів Республіки Корея опублікував кадри роботи літака AC-130J з бортовим номером 5852.

“Артбатарея на крилах” завдала низку ударів по невеликому острову різними видами озброєння. Так, спершу літак застосував три бомби GBU-39B/B з лазерним наведенням, які можуть уражати цілі в русі.

Image 0

Далі AC-130J застосував легкий високоточний боєприпас AGM -176 Griffin, потім випускає щонайменше одну ракету AGM-114 Hellfire. Зрештою, літак продемонстрував і роботу своїх 30-мм та 105-мм гармат – у виданні наголошують, що у цьому випадку літак використовує 105-мм гармату ще старого типу, тоді як у США наразі працюють над удосконаленою 105-мм гарматою для цього літака.

“Артбатарея на крилах” AC-130J має замінити застарілі AC-130U/W – всього передбачається постачання 37 таких літаків, останній з яких має потрапити у війська у 2024 році.

Крім того, наразі у США активно працюють над тим, щоб AC-130J мав і лазерну зброю – так, у 2021 році Lockheed Martin поставила ПС США свою систему високоенергетичного лазера для установки та тестування на літаку AC-130J Ghostrider.

натисни MIXADVERT

аш