Норвегія приєднається до вишколу українських пілотів F-16

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам повідомив, що Осло підтримає програми підготовки українських пілотів для експлуатації ними винищувачів F-16. Про це норвезький урядовець заявив у середу, 24 травня, коментуючи рішення президента США Джо Байдена розпочати програму підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Читайте також: “Прискорення таке, що переймає подих”: факти про винищувачі F-16 та МіГ-29

“Уряд підтримує цю ініціативу і розглядає, як Норвегія може зробити свій внесок разом із союзниками та партнерами”, – зазначив норвезький міністр, цитує Reuters.

Норвегія має F-16, які теж могла б передати

Водночас Бйорн Арілд Грам повідомив у інтерв’ю громадському мовнику NRK, що уряд його країни ще не вирішив, чи варто йому передавати Україні деякі зі своїх винищувачів F-16, які має скандинавська країна.

 

Читайте також: Винищувачі F-16 прибудуть в Україну “в кращому разі через кілька місяців” – США

Попри те, що Норвегія має спільний кордон з Росією, влада скандинавської країни з початку війни РФ проти України активно підтримує Київ, в тому числі важкими озброєннями, боєприпасами й фінансами.

Крім США, раніше про готовність долучитися до вишколу українських військових повідомила й низка європейських країн, а Франція й Великобританія ініціювали створення коаліції з закупівлі винищувачів F-16 для України, хоч самі вони не мають на озброєнні літаків цього типу.

Читайте також: Німецький експерт: Західні винищувачі F-16 – це не про нинішній контрнаступ України

Напередодні міністр оборони ФРН Боріс Пісторіус (Boris Pistorius) так само казав про готовність Берліна долучитися до програми підготовки українських пілотів, хоч Бундесвер так само не має в строю F-16.

натисни MIXADVERT

аш