Програмний виступ Святослава Вакарчука

Дякую, що ви сьогодні всі прийшли сюди та зібрались на цьому, без перебільшення, історичному місці — саме тут почалась Україна. Колись дуже давно. У мене сьогодні для вас добрі новини. Ми створюємо нову політичну силу. Партію справжніх змін. Ми назвали цю партію «Голос».

Тож сьогодні в Україні зазвучить новий голос. Мій голос. Ваш голос. Наш з вами голос. З вашою допомогою я поведу партію «Голос» на парламентські вибори.

Тому що Верховна Рада — це те місце, де сьогодні приймаються найважливіші рішення, які впливають на долю, життя кожного українця. А сьогодні, на жаль, Верховна Рада перетворилась на токсичне болото, яке засмоктує наше майбутнє. Ми маємо це змінити. Що нас об’єднує?

Ми втомилися від того, як робиться політика зараз в Україні. Ми втомилися від того, як з економіки вимиваються гроші, осідаючи в кишенях декількох багатих людей, у той час коли нам не вистачає грошей на освіту, на медицину, а деяким українцям навіть немає чим платити за комунальні послуги.

Ми втомилися від того, як знову і знову політики перед виборами обіцяють нам золоті гори, а потім, отримавши мандат, знову і знову зраджують нас, переслідуючи власні інтереси. Нам огидно спостерігати, як олігархи приватизували український Парламент і диктують йому свої рішення. Але це не тільки огидно, це й небезпечно. В часи коли Росія своїми діями підриває нашу безпеку і створює загрозу ззовні, стара політика роз’їдає Україну зсередини. Внутрішній ворог повинен бути знищений для того, щоб ми стали сильними й могли гідно протистояти зовнішнім загрозам. Саме тоді настане момент, коли вступ Україні до ЄС і НАТО буде реальністю. І саме тому партія «Голос» йде сьогодні на вибори.

А як же Президент? — запитаєте ви мене. Я вам відповім так: якщо президент пропонуватиме зміни, ми виступатимемо за ще більші зміни. Якщо президент зрадить своїх виборців, ми змусимо його відповідати перед виборцями. Нам не потрібна бутафорна, фейкова зміна. Нас цікавлять справжні зміни.

Ми, партія «Голос» йдемо в Парламент знищити стару політику і творити політику нову. Політику, яка принесе нам справжні зміни.

Стара політика – це політика, якою володіють і управляють олігархи. Ми не взяли й не беремо в олігархів жодної копійки, жодної цукерки. Вони не створюють і не фінансують наших сценаріїв. Ніхто не володіє нами. Нова політика — це коли народні депутати підзвітні не своїм спонсорам, а людям, виборцям, які їх обирали. Наші політичні рішення купувати не зможе ніхто.

Стара політика — це сліпа віра у президента, нового президента. Ми проходили це у 2004-му, ми це проходили у 2014-му. І ми заплатили достатньо високу ціну за те, щоб усвідомити: нового прізвища в кабінеті на Банковій недостатньо. Ми не покладаємо всіх сподівань на президента. Ми віримо в український народ. Ми віримо в людей. А президент має бути підзвітний народу. Це і є нова політика.

Стара політика — це постійні зради державних і національних інтересів в угоду інтересам власним. Це — голосувати за бюджет, лише тоді, коли в ньому передбачені «кормушки»для своїх. Це — підривання нашої обороноздатності й безпеки, крадіжки на армії. Це — робити бізнес з агресором за зачиненими дверима. Ми — українська партія, і для нас інтереси України, наші інтереси понад усе.

Але найголовніше, що має принести нова політика — нова політика має поставити на перше місце людину.

Людину з її гідністю, з її добробутом, свободою, безпекою. Ми все це робимо заради людини. Не людина заради держави, а держава заради людини — ось наша філософія. Ми маємо повернути в Україну Людину з великої букви. Це і є нова політика.

Наш голос звучатиме злагоджено і сильно. І сьогодні він звучить так:

Перше:
Інтереси громадян України понад усе.
Друге:
Екзистенційний вибір України – Європа.
Третє:
Один закон для всіх.
Четверте:
Вільна економіка без олігархів.
П’яте:
Влада яка підзвітна громадянам країни.

Це все ідеї. І деталі цих ідей і планів ми розкриємо згодом. Ви побачите їх у нашій програмі, і може навіть раніше. Коли ми будемо розказувати вам про конкретні плани. Наприклад, про те, як зробити так щоб олігархи перестали контролювати медіа-простір України. Як зробити так, щоб депутати не збагачувались ні на копійку після того як вони приходять у Верховну Раду, а щоб йшли звідти з тими самим статками, що і до того. І багато інших ідей, які розробляє велика команда експертів, які сьогодні працюють з нами. І все-таки це тільки ідеї.

Найголовніше — це люди які реалізовують ці ідеї. Я сильно гордий, що ми маємо команду, яка не просто команда, а Команда з великої букви. Це команда, де кожен розуміє свою роль, своє значення. Своє місце сьогодні й тут, і в українській історії. Я хотів би сьогодні, користуючись нагодою представити вам декількох членів нашої команди. Щоб ви склали собі уявлення хто ж це за люди.

Що таке партія “Голос” яка йде змінювати українську політику.

Що таке партія “Голос” яка йде поставити людину на перше місце. І першою я хотів би запросити на сцену Юлю Клименко. Юля унікальна людина. Поперше це один з найбільш фахових економістів в цій країні яких я знаю. Закінчившиколись легендарну Могилянку вона вже в юному віці почала займатися приватним бізнесом і у віці приблизно 25 років керувала величезним підприємством тисячами людей і зробила його успішним. Вона як ніхто знає як потерпає сьогодні малий і середній бізнес. Що треба змінювати в країні. Але вона не зупинилась на цьому, після Революції Гідності вона прийняла виклик і разом з іншими волонтерами долучилась до команди реформаторів. І стала заступником міністра економіки в уряді реформаторів. Де вона вичищала брудні схеми, звільняла з роботи неефективних людей. Боролась проти корупції. І робила ті справжні зміни, до того моменту поки вона могла щось вирішити. А ще Юля Клименко – горда мама шести дітей.

Ярослав Юрчишин. Хлопець, який все своє життя бореться за справедливість. Бореться, я мушу вам сказати, на відміну від багатьох інших, дуже успішно. Розпочавши свою боротьбу як звичайний студент на помаранчевому Майдані він пройшов шлях до моменту, коли прийшов в нашу команду з дуже високого посту — він очолював українську філію однієї з найбільш авторитетних у світі організацій по боротьбі з корупцією Transparency International. Саме він був її виконавчим директором, саме при ньому в Україні ця організація стала потужним не тільки лоббістом, але й створювачем нових правил гри.

Ярослав це приклад того як не на словах, а на ділі, навіть не будучи у владі, не пишучи гучних постів у Фейсбуці, не звинувачуючи всіх підряд, а просто цілеспрямованою працею добиватися конкретних успіхів. Я можу вам сказати, що знаю його достатньо давно. Як в ті студентські часи він добирався на метро на Майдан, він і сьогодні добрався на метро на нашу з вами презентацію. Саме такими і мають бути справжні борці з корупцією.

Юрій Миколайович Соколов. Член-кореспондент академії медичних наук України, легенда київської кардіології. Саме він, конкретно він створив систему центрів, які набезоплатній основі за державні кошти сьогодні кожного дня по всій країні надають дуже важливу конкретну допомогу людям, встановлюють тим, кому потрібно, серцеві стенти. Я вам хочу сказати тільки одну цифру — до того як Юрій Миколайович почав займатися цим, смертність від інфаркту в Україні досягала страшних 24%, а сьогодні ця цифра відповідає тим рівням які є в Європі — 4%. Ось що можна зробити конкретною роботою,конкретним професійним підходом.

Андрій Шараскін, якого ми знаємо як легендарного кіборга «Богема». Це дійсно легендарна особистість. Чоловік, який, будучи театральним режисером, займаючись, як і я, творчістю у свій час взяв до рук зброю і пішов захищати Україну на війні на сході. Разом з його побратимами він став тим легендарним кіборгом, які утримували стільки часу Донецький аеропорт, ставши символом мужності та відданості, але й ефективності й цілеспрямованості. Для мене особисто, от чесно, як для людини, яка сама у творчості, саме прихід Андрія дуже надихає. Велика честь стояти сьогодні поруч з ним на одній сцені, бути в одній команді, вважати себе товаришем по політичній зброї.

Соломія Бобровська — це людина яка не побоялася ще в юному віці, будучи активісткою, спробувати себе та піти у владу. І ви знаєте, у свої 26 років Соломія певний час очолювала Одеську ОДА. І кого б я не питав в регіоні, про неї всі кажуть — сильна і впевнена, цілеспрямована, і головне – ефективна. А я ще додам — молода і повна енергії. Такими мають бути люди, які змінюють українську політику, які руйнують стару політику і будують нову. Кожен з них є патріотом, професіоналом, але головне — вони усі порядні люди.

Кожен з них змінював Україну, а тепер ми йдемо разом змінювати українську політику. У них не на все можуть співпадати погляди, але ми точно всі на цій сцені, всі в нашій команді ненавидимо корупцію не толеруємо її.

Ми точно віримо в вільну економіку і ми точно не хочемо щоб Росія втручалася у внутрішні справи України. Це те, що нас об’єднує, робить нас сильними. Але ще один, можливо, найголовніший член нашої команди сьогодні — це молодь. Я бачу тут молодих людей. Якщо чесно, у мене таке бажання — доєднайтесь до нас на сцені, хто може.

Тому що це для вас, тому що це ви. Це ви символ нової політики. Це ви ті, ради кого ми це робити. Це ви справжня зміна. І думаю що ми разом з вами ідемо вперед і будемо робити те, про що сьогодні я вам говорив.

Ви знаєте добре мене як музиканта. Ви знаєте як щиро, самовіддано, з душею яставлюсь до всього що я роблю. Ви чули як звучить мій голос. Наш голос звучав з вами разом, на наших концертах. Ми разом співали на Майдані. Ви знаєте, яка це потуга коли наш голос звучить разом.

Саме тому я хочу звернутись до всіх сьогодні.

Нам потрібна ваша підтримка. Приєднуйтесь, якщо ви готові змінювати українську політику. Якщо ви вірите в Україну як в європейську демократичну державу де живуть гідні, вільні, заможні українці. У яких є безпека, у яких є мрія про власне майбутнє. На цій сцені ви бачите справжню команду. Це не перша п’ятірка, і не партійний список. Ми не прийшли сюди для того, щоб розказувати вам про списки. Тому що списки — це працевлаштування для політиків.

Нам би хотілось сьогодні сконцентруватись на тому, щоб зробити так, аби українські громадяни, а особливо — молодь, могли працевлаштуватися тут і бачити б тут своє майбутнє. Тому це про них. А не про списки.

Але я вам можу обіцяти одне: коли з’їзд партії “Голос” оприлюднить свій список на вибори, ви зрозумієте, що це і є наша перша справжня зміна. Таким буде цей список. Я вам це обіцяю. Кожен з нас часом задумувався про те, про що я говорю сьогодні. Скільки нас виходило повз Верховну Раду і думало — треба це все змінювати. Так далі бути не може. Скільки нас постійно розчаровувалося і втомлювалося від нездійснених обіцянок? Скільки нас хотіло і хоче справжніх змін? Скільки нас готові творити сьогодні нову політику?!

Підніміть, будь ласка, руки, скільки нас!

натисни MIXADVERT

1 Comment

  1. Зачепило за серце
    Дуже сильно надіюся що все вийде
    Є багато чесних розумних молодих освічених
    Треба тільки дати можливість

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*