Знову Жовківський замок…

Роздуми громадського діяча Ігоря Муравського  «Львівська Національна галерея мистецтв «віджимає» Жовківський замок», опубліковані на його сторінці в соціальній мережі Фейсбук і передруковані кількома сайтами, викликали нервову реакцію у керівників Львівської галереї.

Як завжди, грізного листа з вимогою спростувань оціночних суджень депутата місцевої Ради, отримав не автор, а маленький сайт “Музеї України”, хоча ми лише поширили враження і роздуми небайдужої людини! Відповідно, переслали листа І.Муравському і поширили на своїй сторінці в соціальній мережі. Досить оперативно отримали відповідь-реакцію.

Отож, публікуємо обидва листа у тому вигляді, як ми їх отримали…

Музеї України

 

УКРАЇНА

 

Міністерство культури України

 

Львівська національна галерея мистецтв

імені Б.Г.Возницького

79000, м. Львів, вул. Стефаника, 3

тел./факс: (032) 261-44-48, e-mail: lviv.national.gallery@gmail.com

 

Вих. № 507 від  «30»липня 2019

 

Головному редактору

Журналу «Музеї України»

Тригубу В.В.

 

Шановний Вікторе Вікторовичу!

13.07.2019 року на сторінках інтернет-видання журналу «Музеї України» було надруковано статтю Муравського Ігоря Васильовича «Львівська Національна галерея мистецтв «віджимає» Жовківський замок» (http://www.museum-ukraine.info/?p=7223 ).

Дана інформація була поширена іншими інтернет-виданнями, зокрема «Гал-інфо»          (https://galinfo.com.ua/news/taras_voznyak_i_reyderske_zahoplennya_krisla_dyrektora_zhovkivskogo_zamku_321229.html).

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького вважає таку інформацію недостовірною  і такою, що порушує недоторканість ділової репутації, яка полягає в поширенні неправдивих відомостей про юридичну особу, внаслідок чого вона зазнає немайнової шкоди.

Зокрема у статті зазначено, що:

«Передача заповідника Галереї означає, по-перше, – ліквідацію заповідника як юридичної особи, звільнення усіх працівників і набір нових за розглядом директора Галереї, а, по-друге, – втрату ключового для розвитку міста і для порятунку замку великого інвестиційного проекту на кількасот мільйонів гривень.»

«Вся ця авантюра з «приєднанням» у всій своїй суті є повністю незаконна і чиновники міністерства це добре розуміють.»

«Їх цікавить лише контроль над великими державними інвестиціями і нормальні «відкати» з них.»

Дані висловлювання є голослівними та такими, що носять негативний характер по відношенню до Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Зокрема Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького є державною установою, що діє у відповідності до чинного законодавства України і не має юридичних повноважень на ліквідацію чи реорганізацію інших державних установ. Нам нічого невідомо про якісь «авантюри» міністерств чи відомств з даного питання. Думаю, що і в автора цієї статті немає якоїсь обґрунтованої інформації. Викликають здивування і справедливе обурення голослівні, нічим не підтверджені заяви про якісь «відкати». Єдиною ціллю цих заяв, на мою думку, є підсилення інтересу до читання цієї статті.

Зважаючи на все вищевикладене,

 

ПРОШУ ВАС:

спростувати поширені Вами недостовірні відомості, викладені 13.07.2019 року на сторінках інтернет-видання журналу «Музеї України» .

З повагою,

генеральний директор                                           Тарас Возняк

Шановний пане Тарасе!

Ми уважно розглянули Ваш лист від 30 липня 2019 з вимогою спростувати недостовірні відомості, викладені 13.07.2019 року у статті І.Муравського «Львівська Національна галерея мистецтв «віджимає» Жовківський замок» і повідомляємо наступне.

Вами не заперечується опису подій 12 липня 2019 у Жовківському замку за участю керівництва Галереї. Вони подані коректно і достовірно та можуть бути доказаними. Хоча саме вони і свідчать про ділову репутацію Галереї і її керівництва.

Проте, Ваші претензії стосуються конкретно приведених у Вашому листі висловлювань, які є оціночними судженнями автора статті, що не містять фактичних даних і ґрунтуються на спільній думці зборів працівників заповідника, які Ви ініціювали. Судячи з контексту статті, ці висловлювання стосуються міністерських чиновників і не стосуються колективу Львівської національної галереї мистецтв.

Ваше суб’єктивне сприйняття цих висловлювань щодо себе чи Галереї не є достатньою підставою для виставлення претензій. Але, що головне, – згідно міжнародного і вітчизняного права і судової практики оціночні судження не підлягають доказуванню, а отже, не можуть бути спростовані.

Згідно з ч. 1 ст. 30 Закону України «Про інформацію», ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень. Водночас у цій статті передбачено, якщо особа вважає, що оціночні судження або думки принижують її гідність, честь чи ділову репутацію, вона може скористатися наданим їй законодавством правом на відповідь, а також на власне тлумачення справи у тому ж засобі масової інформації з метою обґрунтування безпідставності поширених суджень, надавши їм іншу оцінку. Що ми і пропонуємо Вам зробити.

Ми вважаємо, що опублікована нами стаття є важливою для суспільства і громадськість має право знати про те, що відбувається навколо заповідника у Жовкві. Хочемо зазначити, що свобода вираження являє собою одну з найважливіших основ демократичного суспільства та одну з базових умов його прогресу. Відповідно до ч. 2 ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона стосується не лише інформації або ідей, які сприймаються схвально або вважаються необразливими, або не викликають інтересу, але й тих, що ображають, шокують або непокоять.

Такими є вимоги плюралізму, толерантності та свободи поглядів, без яких не існує демократичного суспільства.

Ігор Муравський

депутат Жовківської районної ради

 

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*