ВІРУС НА ЙМЕННЯ «НЕСТОР»

Просторами Фейсбуку котяться хвилі обурення, образи, безсилої люті у зв’язку з анонсованим призначенням Нестора Шуфрича главою парламентського Комітету зі свободи слова. Воно й насправді – плювок в обличчя – і суспільству активному, і журналістський спільноті України. Не виключено, що саме для того воно й було так придумано. Яка ще «свобода слова по Шуфричу»? Це свобода скуповувати за кремлівські гроші українські телеканали, чи привселюдно і демонстративно порушувати Закон про мову, як це любить робити Нестор Іванович?
Втім, давайте розберемось «без нервів». Саме тоді, коли у 8-му скликанні Верховної Ради цей Комітет очолювала патріотична і прогресивна Вікторія Сюмар (Народний фронт), весь той хорор з українською медійною сферою і стався, і нищівна поразка на фронті інформаційної війни – теж. Ніби й все правильно робилося – засідання скликалися, питання нагальні розглядалися – а телеканали, тим часом, без жодних проблем скуповувалися Медведчуком, а «Інтер» гидив, а «Страна» та іже з нею працювала собі й працює в безподібному жанрі «сичання з під колоди», а Донбас з Кримом, Південь та Схід України, як лежали під п’ятою інформаційного окупанта, так і досі лежать. Та що там далеко ходити – в Одеській, приміром, області українського радіо ви нині не почуєте, бо подачу електроенергії на передавачі перекрито… через якісь борги, і це триває місяцями, а тим часом, потужні рашистські емітери, розташовані в Придністров’ї, без проблем ґвалтують наш ефір.

…А Комітет парламентський – так, він працював. Не маю жодного наміру звинуватити в тому, що сталося, одну лише Вікторію Сюмар. Це проблема всієї Української держави і активної частини суспільства – передусім. Ми засиділися на своїх диванах, пані та панове! От і маємо те, що маємо.
Так що призначення Нестора Шуфрича і гарантовані при цьому хронічний публічний конфлікт і постійне збурення навколо медійних проблем – можливо, це й є вихід з того кута, в якому уже давно топчеться медійна Україна. Бо Нестор, – він як вірус, може примусити, нарешті, прокинутись український імунітет – і почне тоді боротися з цією напастю наш державний організм.

Sergij Tikhy

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*