Нацрада хоче в суді позбавити телеканал NewsOne ліцензії

Національна рада з питань телерадіомовлення звинувачує телеканал NewsOne у розпалюванні ворожнечі. Мовник вбачає в діях Нацради наступ на свободу слова.

Телеканал NewsOne хочуть позбавити ліцензії Телеканал NewsOne хочуть позбавити ліцензії

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звинуватила телеканал NewsOne у розпалюванні національної, расової або релігійної ворожнечі та має намір звернутися до суду, щоб позбавити телеканал ліцензії. “Звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення “Новини 24 години” (товариство з обмеженою відповідальністю “Новини 24 години” володіє ліцензією. – Ред.). Тут я хочу наголосити, що Нацрада в жодному разі не закриває каналів і не відбирає ліцензій. Ми звертаємося до суду, щоб він затвердив своє рішення”, – сказала виконуюча обов’язки голови Нацради Ольга Герасим’юк на засіданні у четвер, 5 вересня, цитує агенція новин “Інтерфакс-Україна”.

За відповідне рішення проголосували всі шестеро присутніх членів Нацради. Регулятор звинуватив телеканал у розпалюванні ворожнечі або ненависті у висловлюваннях, які були поширені в ефірі каналу в період із 6 червня по 8 липня 2019 року.

Телеканал NewsOne розцінює рішення Нацради як наступ на свободу слова в Україні, впровадження цензури та спробу нової влади витіснити незалежні засоби масової інформації з телерадіопростору України. У заяві телеканалу йдеться, що рішення Нацради базується на численних порушеннях закону, які мали місце до й під час позапланової перевірки телеканалу.

DW.COM

“Національна рада відверто й цинічно продемонструвала зневагу до правових процедур і вдалася до грубого тиску на власних працівників заради знищення незалежного телеканалу. Ймовірно, отримати індульгенцію за старі гріхи від нової влади важливіше, ніж дотримуватися демократичних принципів і обстоювати ідеали правової держави”, – йдеться в заяві NewsOne.

Фракція “Опозиційна платформа – За життя” у Верховній Раді, своєю чергою, має намір ініціювати в парламенті зміну складу Нацради, повідомляє агенція “Українські новини”. Також представники партії хочуть звернутися до правоохоронних органів з иетою притягнення до кримінальної відповідальності чиновників Нацради. Вони вважають, що її рішення щодо звернення до суду для позбавлення NewsOne ліцензії є антиконституційним.

Власником телеканалу NewsOne є народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Тарас Козак, якого пов’язують з одним із лідерів партії Віктором Медведчуком. Козаку також належать телеканали “112. Україна” та ZiK. Приводом для перевірки каналу став намір проведення телемосту спільно із російським каналом.

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*