Відкриття VR Art фестивалю Frontier

Frontier – VR Art Festival & Exhibition

20 вересня у Центрі сучасного мистецтва М17 розпочинається перший в Україні проєкт про мистецтво та віртуальну реальність – «Frontier»!

Frontier задуманий як щорічна подія, що відбувається в різних містах країни та працює з однією важливою для українського суспільства темою в кількох секторах мистецтва та культури. Цьогорічна тема — Reforming space: «New monuments» — говорить про те, як технології та мистецтво взаємодіють із простором, доповнюють матерію міста та створюють спільний досвід для містян.

В програмі проєкту:

 • 20–22 вересня – фестиваль про мистецтво та віртуальну реальність Frontier. VR Art Festival. Kyiv;
 • 23 вересня–17 листопада – Виставка «Frontier. Мистецтво та віртуальна реальність»;
 • експозиції, що будуть інтегровані у місто та публічні простори за допомогою AR;
 • освітня програма;
 • дитяча програма;
 • шоу-кейси;
 • перформанси;
 • екскурсії;
 • VR–вечірки.

Фестиваль про мистецтво та віртуальну реальність Frontier. VR Art Festival

20–22 вересня в Центрі сучасного мистецтва М17​ відбудеться фестиваль про мистецтво та віртуальну реальність Frontier. VR Art Festival. Kyiv.

20 вересня запрошуємо на відкриття фестивалю та виставки, де можна побачити 25 досвідів мистецтва у віртуальному просторі та 5 скульптур українських митців. Також на відвідувачів чекають шоу-кейси із використання технологій в культурі, перформанси й зустрічі з митцями, екскурсії виставкою, виступи віджеїв й VR-вечірки.

У програмі відкриття:

 • 16:00–17:30 прес-тур для представників ЗМІ (за акредитацією: https://bit.ly/2L6A0jW)
 • 18:00–19:30 зустріч для партнерів та учасників фестивалю (за електронними запрошеннями від організаторів)
 • 19:30–20:30 офіційне відкриття (за реєстрацією: http://bit.ly/2kqF9u1)
 • 20:30–23:00 перегляд експозиції
 • 20:30–21:30 майстер-класи від VR-artist. Taya Kabaeva
 • 21:30–22:30 перформанс від VR-artist. Катерина Сонцева. Аналоговий віджеїнг.
 • 20:30–23:30 VR-Party (live)
Акредитація ЗМІ

Виставка «Frontier. Мистецтво та віртуальна реальність»

З 23 вересня в Центрі сучасного мистецтва М17 українські митці представлять 30 арт-об’єктів у віртуальній та доповненій реальності у рамках виставки мистецтва та віртуальної реальності Frontier.

Frontier покликаний показати, на що здатне мистецтво разом з новітніми технологіями. Проєкт підтримав Український Культурний Фонд як знакову подію в Україні.

Митці, залучені до проєкту створили арт-об’єкти у доповненій та віртуальній реальності, які об’єднані у три основні експозиції. 

Роботи, які представлено в експозиції #Лабораторія, є результатом роботи лабораторії, де два місяці співпрацювали художники, урбаністи та 3D спеціалісти. Ці об’єкти можна побачити в доповненій реальності (AR) в громадських просторах Києва та Харкова за допомогою додатку на сайті www.frontierfest.com. На виставці в М17 проєкти художників представлені у VR за допомогою окулярів та шоломів.

В експозиції #Хакатон представлено роботи 12 учасників хакатону Frontier. Завдання митців полягало в тому, щоб переосмислити віртуальний простір та зробити мистецтво цікавішим для сучасної людини.

В експозиції #Спецпроєкт представлено роботи від таких інституцій як Французький Інститут в Україні та Izone. Окремо представлено роботи художника Сергія Ніжинського у VR та AR.

Крім того, у просторі ЦСМ М17 українські митці Віталій Протосеня, Олег Капустяк, Василь Грубляк, Олексій Золотарьов та Віталій Кохан представлять 5 укнікальних скульптур, створених спеціально для проєкту. 

До створення виставки долучилось 23 українських художники, серед яких: Аліна Костікова, Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Віталій Кохан, Влас Бєлов, Дарина Фес, Іван Кабаненко, Ілля Новгородов, Костянтин Зоркін, Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Микола Малишко, Олександр Мамон, Олексій Золотарьов, Олексій Яловега, Олена Пронькіна, Павло Блінохватов, Петро Гронський, Роман Мінін, Світлана Житня, Сергій Ніжинський, Факш Діана та Шиман Катерина.

 

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*