виставковий проект під назвою «Межигірський керамічний технікум. Відлуння віку»

5 грудня 2019 року о 17 год. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва розпочинає роботу виставковий проект під назвою «Межигірський керамічний технікум. Відлуння віку».

 

 

Останнім часом значно зросла зацікавленість культурної спільноти України в дослідженні маловідомих сторінок вітчизняної мистецької спадщини. Такою темою для науковців став величезний, лише фрагментарно вивчений, пласт мистецтва 1920–1930 рр., а саме – бойчукізм.

Мистецька школа Михайла Бойчука з її універсальною естетичною моделлю буття та художні принципи монументалізму, поширені на всі види мистецтва, увійшли в історію світової культури як одне з видатних явищ. Новаторські ідеї школи й понині залишаються актуальними, впливають не тільки на суто мистецькі традиції, але й на світогляд сучасників. Однією з яскравих сторінок діяльності послідовників монументальної школи Михайла Бойчука та втілення його ідей у навчальний процес, створення в матеріалі робіт у стилі, що поєднував традиційні народні форми з рисами монументалізму, є історія Межигірського керамічного технікуму. Шанобливе ставлення до мотивів і традицій народного мистецтва, тонке розуміння його глибинних основ, простота та довершеність форми, свіже трактування скульптурних форм і розпису – найважливіші особливості стилю межигірської керамічної школи.

 

     Збірка робіт Межигірського керамічного технікуму до певної міри дає уявлення про творчі процеси 1920–1930 рр. та свідчить про новаторські пошуки художників і народних майстрів. Для музею є важливим завданням ввести збірку у науковий обіг. Публікація альбому-каталогу колекції робіт «межигірців» розширює інформаційне поле для сучасних дослідників.

Виставкову експозицію доповнюють архівні матеріали, що надані Центральним архівом-музеєм літератури і мистецтва України, Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили», графічні роботи з фондових збірок Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» і Національного художнього музею України та театральні ляльки межигірського студентського вертепу, що зберігаються в колекції Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Відкриття маловідомих фактів з історії українського мистецтва кераміки початку ХХ ст. розширює уявлення про творчі процеси та новації в мистецькому середовищі художників-соратників, однодумців Михайла Бойчука.

Куратор виставки          Бекетова Ірина, зав. відділу НМУНДМ

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*