Океан Ельзи. Історія

Океан Ельзи багаторазово визнані публікою й критиками як краща рок-група і краща live-група СНД і Східної Європи.

Океан Ельзи – це експресивний, самовідданий концертний драйв, унікальне поєднання справжньої слов’янської мелодійності з
потужною роковою енергетикою.

Платівки групи завжди резонансні й стають гучною подією. Сольні концерти Океан Ельзи, головною умовою яких є живий звук, незмінно викликають великий інтерес.

1992

Денис Глінін зустрічає Павла Гудімова і Юру Хусточку: вирішують грати разом. В цю ж мить десь поруч на одній з вулиць старого Львова йшов хлопчина і наспівував мелодію… так відбулося народження пісні «Відпусти», становлення композитора, музиканта Святослава Вакарчука.

1994

З вересня йдуть регулярні репетиції О.Е.

Влітку Хусточка запросив Славіка на репетицію. Той погодився і вже на першій зауважив, що з піснею «Long Time Ago» щось не так: «Приспів фігня, давайте переробимо»… З того все і почалося.

1995

На площі перед львівським оперним театром 14 січня відбувся перший виступ групи. Океан Ельзи у складі: Денис Глінін, Юрко Хусточка, Павло Гудімов та Святослав Вакарчук. Троє молодих, підбадьорених коньячком та сповнених енергетикою пацанів, і Паша, який не «бадьорився» — виступили перед 7-тисячним натовпом при температурі 7 градусів морозу…

Виходить демонстраційна аудіокасета під дуже простою назвою «Демо 94-95».

У програмі «Дека» львівського ТБ відбувся перший телевізійний запис «Океан Ельзи Unplugged». Група його хотіла випустити, але так і не зробила це. Нічого, самвидав та пізніше Інтернет зробили свою справу…

Перша участь у фестивалі Червона Рута.

1996

І почалося…

Учасники фестивалів: Срібна підкова 95-96, Альтернатива 2, Перлини Сезону 1996, Таврійські Ігри 96, Траш 96, Гернсбах, Німеччина, Конкурс «Р.Ф.І» 96, Франція…

До хлопців зі Львова в гості приїхала німецька група Blue Eyes. Відіграли спільний концерт.

О.Е. дали перший сольний концерт за межами міста Лева. То був Луцьк.

27 квітня – Океан Ельзи зачарував мешканців та гостей міста Нансі, Франція. Декотрим творчість О.Е. настільки сподобалася, що взяли і назвали свою доцю — Ельза. Ось що означає захоплюватися по-французьки…:)

Перший концерт у Києві, знакове місце того часу – клуб Голівуд.

Далі були «Перлини Сезону», робота в студії протягом листопада-грудня. Результат — перший максі-сінгл «Будинок зі скла». Запис на БЗЗ (Будинок звукозапису) з Валерієм Панченком.

Перший музичний фільм про О.Е., який показали в програмі «Решето» на каналі ТЕТ. Коментарі щодо фільму: «30 хвилин чистого адреналіну».

Виступ на рок-фестивалі разом із Deep Purple.

1997

За історією – саме цього року група почала роздавати перші автографи.

Восени О.Е. виступили на «Рок Екзистенції». Публіка вже їх пізнає.

Перший гастрольний тур. Перше місто — Дніпропетровськ. І-і-і… поїхали!

Клубний тур на півдні Франції та заході Німеччини.

Великий сольний концерт у Львові «Два з половиною». В зал, який вміщує 700-800 людей прийшло понад 1000… на той час — мало хто цього очікував.

Навесні у Києві Славік пише пісню «Там, де нас нема». Сумно було: у Львові вже тепла погода , а у Києві – сніг і холодно. Та, так і вийшло, що «там де нас нема, там не падає зима».

1998

Виходить перший альбом «Там, де нас нема».

Перша професійна фото зйомка групи. Постановник — Ляля Фонарьова, ідея — Віталій Клімов, фотограф – Олексій Степанов. Місце події — «Отстойник станции Киев-Петровка».

Вересень

Знято відеоряд на пісню «Там, де нас нема». Режисером став Семен Горов. Хоча більшість вважає, що зйомки цього шедевра відбувалися в Одесі — насправді місце події — парк Слави, Київ.

Кліп зазнав шаленого успіху і став першим українським музичним відео, яке взяли в ротацію на російському MTV та французькому МСМ. Респект, О.Е.!

Квітень

Переїзд до Києва. За словами Дена, до цього часу група грала «Галич-поп».

Січень

Початок нової історії…

2-3.01 репетиція трьох пісень («Ластівка з мого міста», «Позич мені сонце» і «Там, де нас нема»), 5-го – запис бас-гітари і барабанів, а у Різдвяну ніч записали вокал.

1999

О.Е. отримали премії «Прорив року» та «Краща пісня» (за «Там де нас нема») на фестивалі Таврійські Ігри.

Вересень

6-7.09 у селі Лебедівка, поруч із Київським морем розгортається знімальний майданчик. На запитання місцевих «про що кіно?», відповідь: «про «Сосни»… Так з’являється кліп на пісню «Сосни». Режисер — Семен Горов.

16.09 кафе МСМ, Париж, Франція. Сольний концерт.

Травень

«Океанівці» вперше беруть участь у легендарному російському MAXIDROMі. Московський НСК «Олімпійський» заповнений по вінця, всі 18 тисяч в один голос співають «Там, там, там, тільки там, де нас нема… ». Львівська четвірка від несподіванки трохи офигіла, але швидко адаптувалася 🙂

З самого початку року йде робота над другим альбомом «Янанебібув».

2000

Осінь

Минуло 8 років з того моменту, як Слава гуляв по старому Львову і наспівував мелодію. Тепер виявляється, що та мелодія, то пісня «Відпусти». З’являється відео на пісню, режисером якого стає Андрій Некрасов. Крім уривків з кінострічки «Любовь и другие кошмары», в кадр потрапили київські вулиці Городецького, Андріївський узвіз та студія «Столиця звукозапису».

Світло дня побачив альбом «Янанебібув». Загальна характеристика і просто чудовий коментар щодо нового альбому Океан Ельзи належить президентові музичної компанії Нова Рекордз Валерію Тверському: «Ни одной левой вещи».

Починається робота над новим альбомом, який згодом отримає назву «Модель».

Квітень

1.04 перший виступ із Дімою в Одесі (а де ще міг бути виступ у цей день?:)).

Березень

До групи приєднався клавішник Діма Шуров.

Лютий

Протягом 4-7 лютого у клубі «Асторія», на площах Піккаділі та Трафалгарська йдуть зйомки. Пізніше саме з відео, знятого під час перебування «океанівців» на туманному Альбіоні, Віталій Клімов робить кліп на пісню «Той день».

5.02 сольний концерт в клубі «Асторія», Лондон, Великобританія.

Січень

Закінчено роботу над альбомом «Янанебібув».

І далі…

З сайту групи – http://okeanelzy.com/ua/

Океан Ельзи запрошує на благодійний концерт з оркестром 21 січня в Національній опері

21 січня 2019 року в Національній опері України за ініціативи Святослава Вакарчука відбудеться благодійний концерт групи «Океан Ельзи» у супроводі оркестру “Віртуози Києва”. Кошти, зібрані з квитків на концерт, будуть спрямовані на підтримку сімей та дітей загиблих захисників України.


Святослав Вакарчук: «Ідея проведення такого концерту в Києві, вдома, народилась після нашого виступу з литовським оркестром Святого Кристофора наприкінці грудня 2018 року у Вільнюсі. Кошти, зібрані під час того виступу були передані на допомогу, зокрема, Луганському дитячому будинку, що після початку війни був переміщений  та розташований в приміщеннях Сєвєродонецького інтернату.

Концерт 21 січня в Києві у Національній опері України також є благодійним і ми вирішили усі зібрані з квитків кошти передати сім’ям, дітям загиблих захисників України. Це саме ті, хто потребують нашої і моральної  і матеріальної підтримки. Я вважаю, що дуже важливо забути хоч на мить про наші буденні проблеми, про передвиборчу лихоманку і решту речей, які відволікають увагу від справді важливого. Щиро сподіваюсь, що цей концерт, ця добра справа об’єднають нас усіх».

Формат «Океан Ельзи з оркестром» – це завжди особливий настрій та тонка емоція, коли найвідоміші хіти групи (від «Друг», «Така, як ти» до «Обійми» та «Небо над Дніпром») звучать у супроводі витонченого струнного звуку. А цього разу спеціальна візуальна історія додасть неймовірної чарівності події. До Києва з Вільнюсу запрошено відомого литовського художника-освітлювача Арвідаса Буінаускаса, який розробив спеціальне світлове шоу для виступу ОЕ з оркестром. Подивитись його роботи можна, зокрема, на світлинах з концерту у Вільнюсі 20 грудня – https://bit.ly/2GNsP1r

Квитки на БЛАГОДІЙНИЙ концерт доступні на kasa.in.ua

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*