Реформа МКМС: Роль держагентств з питань мистецтв і мистецької освіти

У Міністерстві культури, молоді та спорту роз’яснюють створення нових органів виконавчої влади – Державного агентства з питань мистецтв та Державного агентства з питань мистецької освіти.

Заступниця міністра Ірина Подоляк наголошує – єдина мета цих нових органів – раціональне використання людського ресурсу і зведення до мінімуму корупційних ризиків.

«В одному тілі державного органу не може зосереджуватись і створення політик, і реалізація цих політик, а часто ще й контроль над реалізацією цих політик. Ми хочемо мати таку модель, де б усі ці функції і повноваження були розділені. Так взаємодія буде ефективнішою».

Тепер МКМС зменшується за своєю чисельністю і займається тільки виробленням політик. Всіма контактами з установами за сферами діяльності будуть займатися нові профільні інституції (агентства, служби та інспекції).

Так Агентство з питань мистецької освіти буде проводити конкурси, пропонувати методики, вирішувати питання пов’язані з інфраструктурою, проводити атестації, рекомендувати зміни до наказів розпоряджень, які будуть спрощувати діяльність з одного боку, а з іншого будуть чіткі вимоги щодо оцінювання і вимірювання ефективності роботи. Вони безпосередньо контактуватимуть зі сферою, а міністерство вироблятиме політику.

Новостворений орган буде взаємодіяти з центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, місцевими органами управління в галузі культури, освіти та залучатиме громадські організаціі та фахівців мистецької освіти, щоб розвивати заклади спеціалізованої мистецької освіти.

Оновлена модель Міністерства культури, молоді та спорту України також передбачає передачу Держмистецтву адміністрування програм підтримки митців, аналіз реалізації державної політики у сфері мистецтв.

Жодного навантаження на бюджет немає, бо інституції не множаться, а лише перерозподіляються функції, – наголошує Ірина Подоляк.

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*