Пошкоджено пам’ятку революції

Спецоперація СБУ на алеї Героїв Небесної Сотні.

На алеї Героїв Небесної Сотні знову баталії, в результаті яких 14 квітня постраждав об’єкт культурної спадщини – ліхтарний стовп, частина пам’ятки історії “Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Інститутської у м. Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року” (охоронний № 946-Кв).

Працівники СБУ затримали чоловіка, який представлявся працівником Кабміну та пропонував за гроші працевлаштування в органах державної влади – таку інформацію подає офіційний сайт Служби безпеки України.

У процесі затримання підозрюваного розгорнулася ціла спецоперація з гонитвою та стріляниною. У результаті сталося ДТП – водій білого “лексуса” звернув на алею Героїв Небесної Сотні (яку закрито для транспортного руху, але яка є проїзною для обслуговування готелю “Україна”), не впорався з керуванням, зніс бетонні клумби та врізався в ліхтарний стовп – відповідне відео записав ресурс “ДТП.KIEV.UA”. Пошкоджений стовп, мовчазний свідок трагічних подій у центрі столиці 20 лютого 2014 року, має сліди від куль.

Генеральний директор Національного Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло заявив, що інституція підготувала акт пошкодження об’єкта та надіслала листи в офіс Генпрокурора, ДБР, Нацполіцію та Департамент охорони культурної спадщини КМДА.  Окрім стовпа, пошкоджено бруківку в його основі й розтрощено шість бетонних клумб, які блокували незаконне паркування на алеї.

“Стовп є одним з об’єктів збереження, – зауважив гендиректор музею. – Це стовп, на якому два отвори від куль – він якраз є під охороною як складник пам’ятки місцевого значення. Водночас це також речовий доказ для слідчих”.

Пан Ігор наголосив: у теперішньому статусі алея Героїв Небесної Сотні лишається беззахисною як історична пам’ятка, як місце-свідок поворотних для історії України подій. 

“Ми повідомили відповідний орган нагляду за пам’яткою. Це Департамент охорони культурної спадщини КМДА, – заявив директор музею. – А вони впродовж п’яти робочих днів повинні розглянути таку інформацію, провести моніторинг чи дослідження (скласти відповідний акт) і прийняти рішення про призначення охоронного заходу”.

Він додає, що це ДТП вкотре свідчить: зберегти Інститутську в автентичному вигляді нереально, багато важливих об’єктів, у тому числі доказів у кримінальних провадженнях, зникло або пошкоджено за останні шість років. Алея Героїв Небесної Сотні у статусі вулиці, а не меморіалу дуже вразлива як для вандалів, так і в разі подібних надзвичайних ситуацій.

На жаль, це не єдиний за останній час випадок пошкодження “навколореволюційної” експозиції. Нагадаємо, напередодні 6 квітня було зіпсовано виставку “Століття нескорених” просто неба на майдані Незалежності. Наразі достовірно невідомо, чи був це акт вандалізму, чи “винні” сильні пориви вітру.

Текст Олени Максименко

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*