«Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва може отримати 12-кілограмову статуетку

Вчора, гортаючи стрічку новин у фейсбуці, Ахтем Сеітаблаєв дізнався, що його фільм номіновано на нагороду Світової академії каскадерів, яка відзначає фахівців за найкращі трюки в кіно.

Історичний екшен «Захар Беркут» режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна змагається за 12-кілограмову статуетку в номінації «Найкращий екшен в іноземному фільмі», завдяки роботі Павла Авілова та Дмитра Рудого (засновники каскадерської групи Stuntalot crew), які працювали над постановкою трюків.

«Я вже не перший рік працюю з Павлом та Дмитром. Навіть не пригадаю вже, коли ми почали співпрацювати. Майже всі стрічки для прокату, які я знімав, ми робили разом. Завжди виходило видовищно й безпечно для акторів. Іноді виконавцю ролі хочеться максимально перевтілитися у свого героя і зробити якийсь трюк, але часто це буває, по-перше, небезпечно, а по-друге, ставить під загрозу весь виробничий процес. Павло і Дмитро вміють переконати в тому, що деякі речі повинні робити тільки професіонали, адже жодне кіно не коштує здоров’я людини», – розповів про роботу керівників каскадерської групи Ахтем Сеітаблаєв.

У фільмі «Захар Беркут» багато масових сцен за участі каскадерів. За словами режисера, іноді на знімальний майданчик одночасно виходило до 200 дублерів.

«Тільки уявіть, через годину тут і зараз треба зробити велику бійку, і я не пам’ятаю, щоб у нас виникали якісь проблеми. Крім того, хлопці не тільки блискавично долали труднощі, а й часто викликали захоплення, адже керувати такою кількістю людей, причому створюючи зрозумілий рух – це неперевершено. Як на мене, хлопці заслуговують перемоги. Пишаюся, що співпрацюю з такими майстрами», – додав Ахтем Сеітаблаєв.

У номінацію разом з українською екранізацією історичних подій потрапили такі фільми: «Перший король» (Італія), «Касабланка» (Єгипет), «Врятувати Ленінград» (Росія), «Томіріс» (Казахстан).

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*