20 років як не стало і Ігоря Білозіра

20 років  у центрі Львова побили українського композитора, виконавця, народного артиста України та лідера ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра. Нічна сутичка призвела до його загибелі 28 травня 2000 року.

Ігор Білозір був автором естрадних пісень, камерно-інструментальних композицій, творів для оркестру, музики для театральних вистав. Серед популярних творів були такі пісні: «Пшеничне перевесло», «Мамина світлиця», «Весільний марш» – на слова Б. Стельмаха; «Ніби вчора», «Коханий» – на слова П. Запотічного; «Голубий сніг», «Лицарі» – на слова Анни Канич та інші.

Його творчість здобула визнання не лише в Україні, а й у США, Канаді, Німеччині, Польщі…

8 травня 2000 року Ігор разом із друзями сидів у кав’ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. Там виникла суперечка між ним та п’яними молодиками через російськомовну музику, що лунала в кав’ярні. Пізно ввечері Ігор залишив кав’ярню і вирушив по проспекту Шевченка в напрямі власної домівки, що знаходилась за рогом Шевченка-Фредра. Дорогою його догнали ті самі молодики, тримаючи в руках кастети, і майже перед самим входом у Львівську обласну прокуратуру напали на композитора.

20 днів пролежав він у одній із львівських лікарень. 28 травня 2000 року серце композитора зупинилося.

Поховали видатного композитора та співака на Личаківському кладовищі у Львові.

28 вересня 2001 року Львівський обласний суд визнав винними у вбивстві композитора Д. Воронова і Ю. Калініна, визначивши для них покарання у вигляді 15 і 12 років позбавлення волі відповідно. Крім того, суд постановив стягнути з підсудних 50 тис. грн. матеріальної компенсації на користь дружини, сестри і матері покійного композитора.

Адвокати обвинувачених оскаржили це рішення, і в січні 2002 року Верховний суд України скасував як необґрунтований вирок по цій справі. Верховний суд повернув справу в апеляційний суд на перегляд іншою колегією суддів. Апеляційний суд Львівської області засудив Дмитра Воронова, звинуваченого у вбивстві композитора Ігоря Білозіра, до позбавлення волі на 10 років. Юрій Калінін, як співучасник, засуджений до 8-ми років позбавлення волі.

Липень, 1989-й рік. Ювілейний концерт у Львівській опері. Десять років «Ватрі». Концерт тривав три години і не міг вмістити всього, що надбав ансамбль. Море квітів, подарунків, грамот… Зал плескав Ігорю та його побратимам, стоячи. «А він, урочисто спокійний, гордий, ледь усміхнений, з великою вдячністю та шаною до людей приймав цей вияв любові. А з глибини очей струменів легкий смуток. Що це – відчуття-передчуття тонкої натури..?» (із книжки Зоряни Іленко «Ігор Білозір: недоспівана пісня»).

Джерело: https://zik.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *