Хоровий фестиваль “Пісня над Дніпром” вперше пройде в новому форматі

31 травня в рамках святкування Дня Києва традиційно відбудеться Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва “Пісня над Дніпром” імені А.Авдієвського. Зазвичай він проходить на Співочому полі, однак цього разу у зв’язку з карантинними обмеженнями гала-концерт учасників фестивалю всі охочі мають змогу переглянути онлайн.

– Фестиваль існує з 2006 року, проходить вже в 14-й раз,  – розповів організатор фестивалю, директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Микола Пересунько.   – Розпочинали як міський фестиваль, наразі маємо статус Всеукраїнського. Фестиваль носить ім’я видатного українського диригента Анатолія Авдієвського. Він був ініціатором нашого міського фестивалю хорового співу, завжди відвідував його. Хор Верьовки, який він очолював, або студія хору відкривали нашу програму. У фестивалі беруть участь академічні, народні, молодіжні, студентські, ветеранські хорові колективи. Цьогоріч ми отримали заявку від 47 колективів з 16 областей України. Для відеоконцерту відібрали 28 учасників.

Відеоконцерт триватиме 2,5 години. Відкриватимуть його колективи “Дарничанка” та “Княжа вольниця” піснею “Сурми кличуть в бій”. А фінальним акордом стане виконання “Реве та стогне Дніпр широкий”. Зокрема, у концерті беруть участь київські хори “Оболонь” та “Колос”. Місія фестивалю – познайомити з кращими аматорськими та народними колективами України, продемонструвати єдність, яка є основою хорового мистецтва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *