Наталка Іванченко: Найбільше грошей перепало Українському культурного фонду! Чому?

З повідомлення Міністра культури Олександра Ткаченка:

“8 липня на засіданні Кабмін проголосував за виділення фінансування. Наразі маємо 1 млрд грн. Поки не весь об’єм, який ми просили, але початок закладено.

 

Виділяється:

 590 млн. – на гранти через УКФ для інституційної підтримки, стипендій самозайнятим митцям, підтримки проектів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та внутрішнього туризму.

150 млн. – на гранти через Український Інститут Книги

50 млн. – на підтримку кіно через Держкіно

100 млн. – для проведення конкурсу МКІП з відбору проєктів на виробництво серіалів патріотичного спрямування

Окрім того, заклади фінансування для створення електронного обліку культурної спадщини та культурних цінностей. Щоб надалі, зокрема, не виникало «випадкових» нових забудов на їхньому місці.

І звісно – частина бюджету буде виділена на компенсацію втрат закладами культури за період карантину: для оплати комунальних послуг, послуг з пожежної безпеки та охорони.”

Що це значить?

Музеї, заповідники залишилися  без реставрації, без  капітальних ремонтів,  без розвитку.

Зате  900 млн . грн. красиво зливають через міністерські прокладки: Інститут книги, УКФ, Держкіно та інші “каси” на не зрозумілі проекти, які пропонують   організації сумнівного походження.

Найбільше грошей перепало Українському культурного фонду  590 млн. грн.

УКФ фінансує  фільми, які не мають вільного доступу в інтернеті, які не дивляться люди,  підтримує   містечкові примітивні  фестивалі,  виставки, які відвідують лише під час відкриття пару десятків відвідувачів та фінансує  одноразові вистави з кошторисом кілька млн грн.
Де результат цих  заходів?

Де широкий розголос в пресі, де реакція населення? Хто їх  відвідує?   Який сенс в цих проектах?

До речі, всі програми  УКФ  розробляють звичайні  дівчата- студентки,   працівниці  фонду, які не мають ні досвіду, ні практики у культурі.

Звертаю увагу:  програми УКФ  затверджує не Міністерство культури, а  наглядова рада, яка вже півроку працює у ручному режимі.  Дирекція Фонду  вирішує долю більшості грантоотримувачів – саме вона  розподіляє гроші Українського культурного фонду! Може  час дослідити шлях тих гігантських грошей? Це ж просто…

Виникає питання: чого  міністр Олександр Ткаченко вирішив підтримати не заклади культури, а громадський сектор?  Через них легше виводяться гроші?

Державні кошти мають йти на державні установи, а не на дивні ФОП та кишенькові громадські організації.
Має бути затверджена державна програма, яку фінансує  Кабмін. Має бути  жорсткий контроль над державними коштами, а не  звичайний кишеньковий аудит, який отримує УКФ після проведення заходу.
А поки що ми  бачимо, як  знову зливають  гроші в приватні кишені.
Міністрів міняють – схеми залишаються.

Наталка Іванченко

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply