Олег Березюк: Створити концепцію реформування правоохоронних органів

Останнім часом з парламентськоі трибуни і у ЗМІ почали частіше говорити про незадовільну роботу українських правоохоронних органів.
У зв’язку з цим депутати з парламентськоі фракції «Голос» навіть спробували відправити у відставку Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Цього разу Аваков зумів зберегти за собою посаду,але проблема залишилась .
Дехто намагається всю вину за невдалу реформу поліціі перекласти на Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Є і такі,які піддають критиці, і часто заслуженій, грузинських реформаторів.
Очевидно,що у нинішній ситуації Аваков є найбільш зручною фігурою для критики,оскільки усі інші «реформатори» уже давно знаходяться за межами України.
Насправді невдалою була не лише реформа поліціі.
Те ж саме можна сказати про реформу усієі системи судових і правоохоронних органів.
Варто згадати те,як після «Революції гідності» проходило звільнення суддів і правоохоронців .
Дуже багатьох звільняли лише через те,що вони в певний період часу перебували на тій чи іншій посаді в суді,прокуратурі СБУ чи міліції.
Все це беззаконня було легалізовано через прийняття закону «Про очищення влади».
Звільняли із служби усіх ,хто мав відповідний досвід і зберігав інституційну пам’ять.
Нічого хорошого з цього не вийшло і зрозуміло чому.
Сьогодні також уже зрозуміло для чого і з якою метою в системі правоохоронних і судових органів на вимогу іноземних партнерів в Україні створювались паралельні структури,які мали б забезпечувати незалежне розслідування справ пов’язаних з корупцією у вищих ешелонах влади.
В першу чергу тут мова йде про НАБУ ,САП та Вищий антикорупційний суд .
На створення цих органів пішло багато часу і витрачено значні кошти ,але уже є очевидним,що ефективність їх діяльності у сфері боротьби з корупцією дорівнює нулю.
Більше того ,головний антикорупційнер Артем Ситник сам став фігурантом цілого ряду корупційних скандалів.
Тепер уже стало зрозуміло,що паралельні структури в судових і правоохоронних органах України створювались зовсім не для подолання корупціі.
Останні скандали ,фігурантами яких є екс -посол США Марі Йованович ,директор НАБУ Артем Ситник,віце-президент США Джо Байден і колишній Президент України Петро Порошенко ,дають підстави стверджувати те,що усі ці НАБУ , САП та інші так звані антикорупційні органи створювались у нас лише для забезпечення зовнішнього впливу на всі процеси ,що відбуваються в украінській політиці і системі державного управління.
Після обрання Дональда Трампа на посаду Президента США політична ситуація в Україні також почала змінюватись.

Нова адміністрація США основний акцент почала робити не на домінуванні Америки у всьму світі,а зосередилась на вирішенні своїх внутрішніх проблем.
У такій ситуації ми маємо розраховувати на власні сили і самостійно шукати шляхи вирішення наших проблем.
Також ми маємо навчитись відстоювати наші національні інтереси і на міжнародній арені та недопускати зовнішньго втручання у наші внутрішні справи з боку будь-яких іноземних держав.
Коли мова йде про реформи,то ми повною мірою маємо використовувати наші внутрішні резерви і науковий потенціал.
Якщо взяти правоохоронну сферу ,то можна назвати цілий ряд вчених і практиків з багаторічним досвідом ,які знають що і як потрібно зробити для того щоб украінські правоохоронні органи працювали ефективно і результативно.
У нас є достатньо висококваліфікованих фахівців з питань кримінального права ,які багато чому можуть навчати ще й іноземців. Особливо варто відзначити таких відомих юристів як Микола Мельник,Олексій Баганець,Микола Сірий,Василь Фаринник,Василь Шакун ,Олег Баулін, Микола Хавронюк та багато інших,яких навіть важко перерахувати.
При наявності політичної волі з боку вищих посадових осіб нашої держави можна було б на базі Національної академії внутрішніх справ створити робочу групу,яка підготувала б концепцію реформування правоохоронних органів ,а також проекти законів та інших нормативно правових актів.

За основу можна було б взяти нещодавно підготовлену колишнім Першим заступником Генерального прокурора України Олексієм Баганцем концепцію вдосконалення діяльності правоохоронних органів.
Це дало б можливість швидко і якісно провести усі необхідні у цій сфері реформи,які відповідали б вимогам часу та інтересам нашоі держави і суспільства.


Олег Березюк,директор Інституту глобальної політики і права

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*