Вони отримали цьогорічну Шнобелівську премію

Українські вчені Іван Максимов та Андрій Потоцький отримали цьогорічну Шнобелівську премію.

Науковці досліджували поведінку тіла черв’яків під впливом високочастотних вібрацій.

Шнобелівська премія – це жартівлива нагорода для авторських досліджень, які спочатку “змушують усміхнутися, а потім спонукають до роздумів”.

Фізик Максимов та математик Потоцький працюють у Свінбурнському університеті в Австралії, пише видання The Guardian.

Іван Максимов у коментарі Guardian Australia розповів, що був у себе на подвір’ї у Сеймурі, коли зауважив схожість між рідиною, яка рухається від вібрації (так звані хвилі Фарадея), і рухом дощових черв’яків.

Лауреати Шнобелівської премії отримали паперовий куб і купюру в 10 трильйонів доларів Зімбабве.

Цьогоріч лауреатами Шнобелівської премії стали не тільки вчені: нагороду у сфері медицини присудили президентам дев’яти країн, зокрема, Володимиру Путіну та Дональду Трампу.

Шнобелівський комітет заявив, що їх нагороджують за “використання пандемії Covid-19, щоби навчити світ того, що політики мають більше практичного впливу на життя і смерть людей, ніж вчені й лікарі”.

Разом з Володимиром Путіним лауреатами премії стали президент США Дональд Трамп, лідер Білорусі Олександр Лукашенко, президент Бразилії Жаїр Болсонару, британський прем’єр-міністр Борис Джонсон, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор, а також президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов.

Через пандемію коронавірусу церемонія відбувалася онлайн.

Олександр Лукашенко отримав премію вже вдруге — уперше, у 2013 році, його і міліцію нагородили за заборону публічних оплесків, а також затримання чоловіка з однією рукою, який нібито порушив цю заборону.

Інші власники Шнобелівських премій 2020 року:

Психологія — розробка методу ідентифікації нарцисистів за допомогою вивчення їхніх брів.

Премія миру — уряду Індії і Пакистану, дипломати яких постійно дзвонили ночами один одному у двері, а потім утікали.

Економіка — спроба встановити взаємозв’язок між нерівністю доходів в різних країнах світу з середньою кількістю поцілунків.

Менеджмент — група з п’яти китайських найманих вбивць, які передоручили вчинення злочину один одному, у результаті чого жертва не постраждала.

Ентомологія — збір доказів про те, що багато ентомологів (вчених, які вивчають комах) бояться павуків, які комахами не є.

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*