В Києві “Мистецький Арсенал” – в Кропивницькому галерея “Єлисаветград”

 

Мистецькому «Єлисаветграду» виповнилося десять років. Таку назву носить приватна галерея Миколи Цуканова в Кропивницькому. За час існування галерея по суті перетворилася у приватний музей, де можна доторкнутися до історії міста, яке носить не то п’яту, не то шосту чи сьому назву. Це єдине приватне зібрання старожитностей яке є для відвідувачів у вільному доступі. Та головним в галереї все ж є твори мистецтва. За цей час з галереєю подружилися і місцеві музеї, для яких галерея «Єлисаветград» стала творчим подразником і цікавим партнером.

А 1 березня відбулося своєрідне відзначення 10-річного   ювілею  галереї «Єлисаветград», хоча хронологічно галерею відкрили  4 березня. Напіввузьке коло через карантинні обмеження з предвтавників кропивницьких музеїв, Обласного державного архіву, ОУНБ імені Чижевського та місцевих журналістів.

До свята приурочили  кілька цікавих виставок, які цього дня  спіткало своєрідне відкриття для гостей свята. Світлини фотошедеврів  з мало не зниклого архіву найвідомішого  кропивницького фотомайстра Василя Ковпака. Галерея вже більше п’яти років займається оцифровкою, того що збереглося з  творчого доробку майстра, його збереженням, систематизацією безцінної мистецької спадщини та поверненням миттєвостей історії нашого міста у світлинах.

У  цей же день  можна було вперше переглянути виставку дніпровського колекціонера Олександра Ніколашина «Морські дива». З 2008 року він разом з дружиною збирають усе, що пов’язане з морем та його мешканцями. Ця неповторна колекція  різних «перлин підводного світу» нараховує більше  двох  тисяч експонатів. Частина з них представлена нині в галереї «Єлисаветград».  Побачити її можна буде всім бажаючим протягом двох наступних місяців.

В день народження галереї, як одного з найвідоміших культурних осередків міста галерист Микола Цуканов не тільки приймав вітання та подарунки від гостей і друзів, але  й робив їх сам від імені галереї, яка вже десять років є окрасою міста та народила цілу низку цікавих мистецьких ініціатив: конкурси, пленери за участю художників наіть з інших країн, свята та презентації, випуски сувенірної продукції, дослідження, видання книжок з мистецтва та історії, а також листівок і буклетів.

Найцікавішим подарунком  для поповнення розділу місцевих старожитностей галереї  була , мабуть,  цеглина місцевого виробництва, якій  уже років двісті. Обласний державний архів отримав оброблену частину архіву фотохудожника Василя Ковпака, музеї міста картини,  а місцеві журналісти диски з світлинами того ж архіву.

Анатолій Авдєєв

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*