закон про створення Бюро економічної безпеки, який позбавить СБУ корупційних можливостей

шкипер

Президент України підписав закон «Про Бюро економічної безпеки України», ухвалений парламентом наприкінці січня, повідомляє пресслужба голови держави.

В Офісі президента наголошують: основною функцією БЕБ буде аналітична робота, а не силові повноваження; бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів бізнес – чи державних структур.

Бюро отримає повноваження СБУ та Податкової міліції і стане єдиним органом державної влади, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами. Відповідно, захищатиме економічні процеси від тиску силовиків.

Зі створенням БЕБ Служба безпеки втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування корупційних злочинів та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки, натомість зосередиться на захисті безпеки держави, контррозвідувальній діяльності тощо.

Питання позбавлення спецслужби «економічних» функцій є наріжним каменем реформи СБУ, і неодноразово порушувалося під час її обговорення.

Згідно із законом, Бюро економічної безпеки є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави. Його діяльність спрямовує та координує Кабмін. До повноважень Бюро входять:

  • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
  • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
  • надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
  • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
  • збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
  • планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
  • виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
  • складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про Бюро економічної безпеки України». Документ в цілому підтримали 242 депутати.

Закон визначає мету, принципи, правові та організаційні засади створення та діяльності Бюро економічної безпеки України. Згідно з документом, бюро буде правоохоронним органом, на який покладається виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері економіки, які загрожують життєво важливим інтересам України.

«Аргумент»

натисни MIXADVERT

аш

Be the first to comment

Leave a Reply