Під загрозою будівля центру «Дитячий світ»

Під загрозою опинилась будівля, яка є одним з найяскравіших представників київського модернізму. «Дитячий світ» був збудований понад 30 років тому. Архітектор Володимир Залуцький стилізував будівлю під скриню зі скарбами-іграшками всередині. Своєю загадковістю фасад запрошував зайти всередину та віднайти свою іграшку.
Компанія Edelburg Development оприлюднила презентацію реконструкції будівлі. Новий фасад нагадує дешевий китайський дитячий конструктор.
Якщо коротко: спроба знищення чудової пам’ятки модернізму – це вандалізм .

Я звертаюсь до

Edelburg Development

та закликаю до діалогу. Необхідно дослухатись до закликів громадськості і зберегти фасад будівлі. Завдяки ньому про київську архітектуру знають люди з усього світу. Сподіваюсь, Київ не втратить унікальний фасад будівлі.

Я надіслав звернення до

Департамент містобудування та архітектури

КМДА про надання копії містобудівних умов і обмежень, які були видані у 2019 році для проєктування об’єкта будівництва «Реконструкція цілісного майнового комплексу». В будь-якому разі, у новій редакції документу мають з’явитись вимоги щодо збереження фасаду будівлі.

Також направив звернення до

Міністерство культури та інформаційної політики України

та до

Департамент охорони культурної спадщини КМДА

про необхідність взяття на облік фасаду «Дитячого світу» як об’єкта культурної спадщини.

Ми маємо зберегти знакову будівлю, завдяки якій у світі дізнаються про київську архітектуру. Сподіваємось, що наші спільно з громадськістю зусилля дозволять це зробити.

Владислав Трубіцин, депутат Київради

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply