Вже до 2050 року Україні, дуже ймовірно, доведеться імпортувати питну воду

Вже до 2050 року Україні, дуже ймовірно, доведеться імпортувати питну воду. Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН.
Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це вважається водним стресом. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині – 2,5 тис., Франції – 3,5 тис., Великобританії – 5 тис. куб. м.
5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці.
Клімат теплішає і проблема буде тільки загострюватися. Зими малосніжні, а дощі – здебільшого сильні, але короткі, тому вода не потрапляє в глибокі шари ґрунту і не наповнює підземні джерела. Тож в Україні фіксується ще й гідрологічна посуха. При цьому артезіанська вода використовується безконтрольно.
Болота висушені, а вони як раз могли б підтримувати рівень ґрунтових вод. Сусідня Білорусь, до речі, вже кілька років як почала відновлювати болота – якраз для того, щоб втримати нормальний рівень ґрунтових вод.
Польща, де води значно більше – 1,6 тис. куб. м на людину – вводить суворий контроль за використанням ресурсу, влітку там часто діють серйозні обмеження на полив. Поляки намагаються затримати воду на своїй території і виділили 3,6 мільярда дол. на будівництво водосховищ.
ООН вважає дефіцит води проблемою №1 у світі. І тільки в Україні використання води залишається дуже неефективним та нераціональним.

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply