Будівельний матеріал з… конопель

шкипер

Будівельний матеріал з… конопель. Його можна використовувати у будівництві для утеплення або замість бетону, цегли, пінопласту. Він не лише міцний, екологічний і ефективний, але й з часом таке будівельне сміття легко утилізується.
Костриця промислових конопель, яку раніше вважали відходом виробництва тканин і канатів, може слугувати цінною будівельною сировиною та альтернативою звичним утеплювачам. Матеріал називається Hempire-mix і розробив його український стартап. Його виготовляють з подрібнених стебел промислових конопель (костриці), води та сполучного матеріалу на основі вапна, без використання будь-яких токсичних компонентів. Щоб виготовити такий утеплювач, потрібно досить швидко замішати складники, встановити опалубку навколо елементів каркасу і утрамбувати суміш товщиною 10–15 сантиметрів. Ним можна утеплювати житло та використовувати як будівельний матеріал — замість бетону чи цегли.
Матеріал виявився не лише екологічним, а й енергоефективним. Він стійкий до вологи, має високу паропроникність, не горить і не псується. Через високу концентрацію вапна у ньому не заводяться гризуни та грибки.
Завдяки пористій структурі матеріал є своєрідним кондиціонером: узимку зберігає тепло, а влітку дозволяє довше утримувати прохолоду. Крім того, стіна, збудована з Hempire-mix, природним чином регулює вологість повітря у приміщенні.
Утеплювати матеріалом можна не тільки фасад, а й підлогу, фундамент чи дах. Конструкція виходить монолітна і може повторити будь-яку форму, наприклад, купола.

натисни MIXADVERT

аш

Be the first to comment

Leave a Reply