Українські науковці створили полімер, який після використання справді повністю розкладається

 За властивостями він подібний до пінопласту, а складається з …соломи, обробленої грибним міцелієм.
Вчені з Херсонського аграрно-економічного університету експериментували з матеріалами, на яких краще вирощувати гриби й помітили, що з часом грибниця глив фактично перетворила рихлу солому на матеріал, схожий на усім відомий пінопласт. «Грибний пластик» успішно пройшов випробування вологою та температурою.
Почали підбирати матеріали під субстрат, аби вироби виходили легкими, але при цьому міцними й функціональними. Випробували деревну тирсу, лушпиння соняшнику, але «поза конкуренцією» виявилася звичайнісінька солома — озимої пшениці та ячменю. Грибний міцелій з двох спеціально відібраних штамів глив «охоче» виділяє ферменти, перетравлюючи цей матеріал в однорідну масу. Потім його висушують, для чого в штучних умовах потрібно кілька годин, а в природних — п’ять-сім днів. І готово!
З біопластику виходить гарний утеплювач, схожий за властивостями з пінопластом, чудові кашпо та абажури для ламп, навіть садові меблі. Вони витримують яку завгодно температуру в мінусових чи плюсових діапазонах, окрім температури горіння, звичайно. Перевага в тому, що матеріал уп’ятеро-вшестеро дешевший від синтетичного пластику. Виріб може прослужити досить довго, а от розкладається значно швидше, ніж синтетичні полімери. Пластику, наприклад, потрібно аж 200-300 років.
Дешевий, доступний та дружній до навколишнього середовища біологічний пластик з Херсона тепер чекає свого інвестора, котрий налагодить серійне виробництво товарів ширвжитку чи будматеріалів з нього.

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply