Австралійські вчені запропонували з одноразових масок робити дороги

 Суміш з бетону і використаних масок буде не лише дешевшою, а й міцнішою.
Одноразові маски стали справжньою екологічною проблемою. Щодня люди викидають їх близько 6,8 млн штук. ООН підрахувала, що 75% використаних масок та інших засобів захисту від коронавірусу потраплять на звалища або опиняться в океанах.
Вчені Королівського технологічного інституту в Мельбурні пропонують змішати подрібнені маски з переробленим бетоном – його роблять з відходів знесених будівель. Суміш може зробити дороги міцнішими, пластичішими і гнучкішими, ніж просто використання переробленого бетону, заявляють вчені.
Причина в тому, що в одноразових масках є пластик, зокрема, поліпропілен, який важко розкладається, вказують дослідники. Вони також пояснюють, що поліпропіленові волокна в масках підсилюють зв’язки між частинками щебеню, що робить дорогу міцнішою.
Бетон змішаний з масками можна використовувати в двох з чотирьох шарів дороги. Для прокладки двосмугової дороги протяжністю 1 км буде потрібно близько 3 млн масок для обличчя – це 93 т відходів. Використання суміші знизить витрати при будівництві орієнтовно на 30%.

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply