Троє з шести фіналістів конкурсного відбору Євробачення-2019 – відверті колаборанти!

Троє з шести фіналістів конкурсного відбору Євробачення-2019 – відверті колаборанти!

“Фаворитка” конкурсного відбору MARUV у 2015 році виступала на “Новой волнє” в Сочі, торік – на Чемпіонаті світу з футболу в РФ, а також була на пропагандистському “Першому каналі” на шоу “Вєчєрній Ургант”, яке веде той самий Ургант, що жартував, як червоні комісари порубали жителів українського села. У квітні у MARUV заплановані виступи в Москві та Санкт-Петербурзі. Вона коментує це так: “Кожен обирає сам, як нести мир”. Свого часу на шоу “Голос країни” її тренером був Сєргєй Лазарєв – той самий, що представлятиме Росію цього року. Це означає, що будуть “братські обійми” з російським учасником, лояльність до російських ЗМІ та взагалі Росії.

Учасниця дуету YUKO – громадянка РФ, тобто країни-агресора за українським законодавством. Хоч вона живе в Україні вже 7 років, та залишається громадянкою РФ і визнає це, і навіть сама заявила під час відбору, що виступала в Росії, бо “була вдома”. Це точно конкурсантка від України? Неможливо не відзначити принципову “патріотичну” позицію YUKO: “Последний раз мы выступали в России в начале лета прошлого года, сейчас мы не соглашаемся и не ездим”. Тобто ще торік вони спокійно виступали в Росії попри загарбницьку війну з тисячами жертв, яку Росія розв’язала, а тепер, коли претендують потрапити від України на Євробачення, просто “нє єздят” і не кажуть чому.

ANNA MARIA – дует двох близнючок з Криму. Їхня мати – віце-прем’єр у підконтрольному Росії окупаційному “уряді” Аксьонова, яку в Москві нагородили премією “Юрист року”. Їхній батько з 2014 року перейшов на службу Росії та був призначений суддею “Верховного суду Криму”, а у 2016 році пішов на пенсію. І батькові, і матері інкримінується державна зрада, але вони недоступні органам слідства, оскільки живуть в окупованому Криму. Сестри не тільки не засуджують зрадництво батьків, а й нахабно заявляють на українському ТБ, що “Україна не веде війну з Росією, а конфлікт просто називається АТО”. А на запитання “чий Крим?” заявили, що вони #внєполітікі й що “Україна просто втратила Крим”. Авжеж, їхню участь у конкурсі та можливу перемогу Росія може використати для легалізації анексії Криму – мовляв, оскільки доньки кримських високопосадовців представляють Україну й українці це нормально сприймають, отже насправді Україна нібито сама не має претензій щодо Криму.

Поза сумнівом Росія зробить усе, щоб у суботу, 23 лютого (символічна для Кремля дата), у фіналі переміг один із цих відверто ватних проросійських учасників. Адже це чудова можливість зганьбити Україну на весь світ та деморалізувати українців.

Як так сталося, що UA: Суспільне мовлення, яке є членом європейської мовної спілки (яка проводить Євробачення) і щорічно сплачує чималі членські внески з держбюджету, делегувало проводити український відбір на Євробачення-2019 каналові СТБ, неодноразово зашквареному у ватних скандалах? Як сталося, що в список претендентів представляти Україну на Євробаченні потрапили явні ватники й колаборанти та ще й вийшли у фінал? Замість негайно втрутитися й виправити цю ганебну ситуацію, що склалася, зокрема й насамперед, через безвідповідальність і страусячу позицію керівництва UA: Суспільне мовлення, продюсер розважального напрямку UA: Суспільне мовлення Олександр Стасов так прокоментував ситуацію для проросійського видання “Вєсті”:

“… давайте посмотрим каким будет финал! Напомню, что результаты полуфиналов оказались совершенно непредсказуемыми для всех музыкальных критиков. Посмотрим, как в финале проголосуют жюри и публика. Нам, как оргкомитету, тоже интересно увидеть результаты и дальше с этим работать. Я не сторонник того, чтобы сейчас включать эмоциональную сторону…”

Схоже, ніхто з безпосередніх винуватців ситуації не збирається її виправляти. З високопосадовців тільки віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко намагається привернути увагу і вплинути. Але реально вплинути можуть ті, хто керує проведенням конкурсного відбору – це їхня відповідальність!

Звертаємося до керівника UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія й вимагаємо негайно вжити заходів щодо усунення з конкурсу учасників-колаборантів, яких там не мало б бути ні за яких обставин – бо це кричуще нехтування інформаційною безпекою держави під час війни. А також вимагаємо відкликати у телеканал СТБ право проведення конкурсного відбору на Євробачення.

У разі, якщо керівництво НСТУ належним чином не відреагує, закликаємо журі конкурсу Jamala | Джамала, Eugene Filatov та Андрія Данилка не віддавати своїх голосів учасникам-колаборантам. Це Ваш громадянський обов’язок перед Україною.

Також закликаємо членів журі та ведучого конкурсу Сергій Притула – офіційна сторінка перед голосуванням вичерпно поінформувати глядачів про позицію конкурсантів щодо російської агресії та окупації українських територій. Роблячи свій вибір на користь того чи іншого учасника, глядачі мають повне право знати, чи визнають конкурсанти російську агресію, чиїми вони вважають Крим і окуповані території Сходу України та ким вони вважають Путіна і як вони ставляться до української мови.

Закликаємо глядачів не підтримувати колаборантів і не голосувати за них! Пам’ятайте, що маєте можливість дивитися телешоу й насолоджуватися піснями в теплій оселі на м’якому дивані завдяки тим, хто нині стримує російського агресора на передовій. Пам’ятайте, що в цей час сотні українців перебувають у полоні в окупантів, тисячі загинули, мільйони втратили домівки. Не вірте тим, хто каже, що “іскусство внє політікі”, бо якраз вони і роблять мистецтво політикою і пропагандою. Не дозволяйте російським посіпакам і ворожій пропаганді зробити з вас бездумну маріонетку.

Відсіч

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *