маріупольці зможуть доторкнутися до скіфської спадщини

У «Ніч музеїв» маріупольці зможуть доторкнутися до скіфської спадщини і побачити унікальні картини відомої художниці Марії Примаченко.

Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на міськраду Маріуполя.

Основними локаціями стануть – Краєзнавчий і Художній музеї, Музей народного побуту та Центр сучасного мистецтва ім Куїнджі. Крім того, свої двері відкриють музеї історії Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, Маріупольського морського торгового порту, історії органів внутрішніх справ, Азовський морський музей.

«У Краєзнавчому музеї маріупольці та гості міста зможуть побачити оригінальні скіфські вироби з унікальною історичною цінністю. Експонати покликані перенести відвідувачів в історію нашої країни і регіону», – розповів заступник міського голови Олександр Кочурін.

Оригінальні скульптури, срібний шолом, кубок, меч і єдина в Україні копія скіфської пекторалі – все це привезли з Інституту археології Національної академії наук України. У Художньому музеї виставлять три оригінальних картини Архипа Куїнджі з Харкова, Києва і Дніпра. Роботи маріупольського генія вперше «приїхали» в місто.

У Центрі сучасного мистецтва ім. Куїнджі підготовка в самому розпалі. Тут буде представлено 20 картин Марії Примаченко. Виставка буде мати інтерактивну частину.

«Ми хочемо відкрити унікальний світ Марії Примаченко для маріупольців. Це найбільш яскравий представник наївного мистецтва в Україні. Експозиція буде побудована в нарративном ключі. Через знайомство з картинами художниці, глядачі зможуть зрозуміти ключові етапи її біографії», – зазначив керівник відділу розвитку Національного музею Тараса Шевченка Михайло Зубар.

Всі відвідувачі отримають культурний паспорт, де вказано перелік всіх музеїв, де будуть діяти виставки. У кожному закладі, які відвідає власник документа, поставлять оригінальні печатки.

Виставки працюватимуть до 28 травня. У всіх музеях будуть дотримуватися карантинні обмеження.

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*