Особова справа № 1: Олександр Гіталов

В Кропивницькому, в галереї «Єлисаветград» презентовано новий проект, цього разу спільний з обласним державним архівом, присвячений відомим людям краю. В його  межах за задумом  організаторів проходить одноденна виставка та презентаційне малотиражне видання присвячене герою виставки та матеріалам бліц-експозиції.

Кропивниччина дала світові не одно сотню відомих на всю Україну та весь світ людей. Матеріали про них часом розпорошені по архівах, родичах, музеях, бібліотеках та приватних колекціях. Акамулювати їх хоча б на єдиний день в одному місці  та для презентаційного видання мета організаторів.

Першим для початку реалізації проекту обрали хлібороба №1  нашого краю двічі Героя Соціалістичної праці Олександра Гіталова. Презентація нового проекту дуже знаково відбулася у день його народження 27 травня. Того дня у його рідному селі Камишуватому вручали премії кращим механізаторам  його імені. А в Кропивницькому в галереї «Єлисаветград» презентували виставку одного дня з неймовірними експонатами. Безліч фотоальбомів та документів, унікальних світлин та предметів, грамот.

Серед тих кому довелося взяти слово, а це міг зробити за бажанням любий з присутніх. Було колишня директорка камишуватської школи, яка найближче була в спілкуванні з Олександром Васильовичем по роботі та у вихованні хліборобської зміни.  Говорили  про те,  що герой експозиції не любив високих посад, і все життя сумлінно працював просто бригадиром… Хоча які ще посади були потрібні людині, яка десятками років була членом Президії Верховної Ради СРСР? Людина була на своєму місці – працювала в свої задоволення в полі,  передавала свій багатий досвід, ділилася ідеями і новаціями, а на державній і громадській роботі теж приносила дуже багато користі всім хто її оточував і суспільству в цілому.

Ідея проекту дуже вдала і смілива.  Що може бути цікавіше, як дізнатися більше про своїх славетних краян та  хоча б на один день доторкнутися до маловідомих сторінок історії краю. Автор ідеї Микола Цуканов потрапив просто в точку, бо такого, здається ніхто ще не робив.

Анатолій Авдєєв

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply