Діти з ОРДЛО остануться без освіти

У «ДНР» продовжують огранічать виїзд дітей старше 14 років. Зокрема на блок-посту в с. Оленівка Волноваського району представники НВФ висаджують дітей і їх батьків з автобусів, відправляють назад в «ДНР», тим самим не даючи можливості в’їхати на територію, контрольовану Української властью.Прі такій ситуації, діти не можуть своєчасно подати документи для вступу до навчальних закладів.

В Україні з 7 червня по 24 вересня працюють освітні центри «Донбас-Україна», призначені для організації вступу до вищих навчальних закладів абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Діти не можуть покинути «республіку», якщо у них немає паспорта України, Російської Федерації або «паспорта ДНР». Хоча раніше дітям 14-16 років дозволяли виїжджати за наявності свідоцтва про народження з одним з батьків. Як тільки справа торкнулася отримання якісного законного диплома, влади «ДНР» посилили порядок виїзду. Людмила Денисова – уповноважений Верховної Ради з прав людини, в соціальній мережі «Facebook» ( https://www.facebook.com/100044138451142/posts/331130858368193/?d=n ) закликала владу т.зв. «ДНР» дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права про захист цивільних осіб під час збройних конфліктів, вживати всіх можливих заходів для захисту дітей, які постраждали від збройного конфлікту.

З режимом роботи освітніх центрів «Донбас з -сховатися і на” і “Кр и м-Укра і на”   надходження за спрощеною програмою для дітей з тимчасово неконтрольованої території Української владою можна подивитися тут: https://mon.gov.ua/ua / zhitelyam-donbasu-ta-krimu / vstupnikam / pokrokova-instrukciya-vstupnikam-z-timchasovo-okupovanih-teritorij-2 021-rik? fbclid = IwAR3Gcayb-Et_rvqt5Y4udc9zbLLlzeI2eLFBBUjA-FKoAlPCnCYJamjoTys .

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply