«Дунайська Січ», як культурне явище — це форпост української пісні

«Дунайська Січ» — це справжній рок!

Фестиваль «Дунайська Січ», як культурне явище — це форпост української пісні на півдні Придунав’я. В українському фольклорі існує безліч пісень про Дунай. Скільки існує саме поняття «українська народна пісня», стільки ж українці оспівують своє життя на берегах цієї величної річки. Втім, сучасні професійні виконавці неохоче згадують в своїх піснях цей мальовничий край, приділяючи у своїй творчості більше уваги Львову, Одесі, Харкову і, звичайно ж, столиці — Києву. Громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання «Музичний Батальйон» поставила собі за мету виправити цю несправедливість і розпочали в 2014 році в місті Ізмаїл, Одеської області волонтерський рух з просування сучасної української рок-музики, але при цьому приділяючи увагу історичному корінню і піднімаючи дух вільного козацтва в південно-західному регіоні країни.

«Вода камінь точить», — саме такою народною приказкою можна позначити перші роки становлення нашого фестивалю. Починаючи з невеличкого залу Палацу культури імені Тараса Шевченко в місті Ізмаїл і виступу п’яти гуртів рухомих ентузіазмом самої ідеї, за п’ять років силами волонтерів «МузБату» і наших соратників фестиваль зміг не тільки протриматися, як цікавий проект, але й розширився до формату яскравої триденної події і отримав статус МІЖНАРОДНОГО. Вже на четвертому фестивалі «Дунайська Січ», який відбувся в Ізмаїлі 28-29 липня 2017 року на головній сцені фестивалю виступили п’ятнадцять українських рок-гуртів та гості з Литви і Білорусі, які включили в свої програми інтерпретації по одній старовинній пісні про Дунай. 2018 року на сцені «Дунайської Січі» свою творчість представляли вже 16 команд, а до географії учасників фестивалю додалася й Естонія.

Кожен учасник концерту має свій стиль в широкому діапазоні рок-музики і всі виконують свої композиції на сцені в живу. Підбором артистів займається продюсерська група та ГС «Музичний Батальйон».

Обов’язковою умовою участі, як для українських, так і закордонних виконавців є виконання пісень українською мовою (для іноземних колективів — мінімум одна пісня). Також всім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на українську народну пісню про Дунай зі збірки «Ой у гаю при Дунаю», упорядкованого і випущеного силами волонтерів «Музичного Батальйону». Кращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють в однойменні аудіо збірки, які щорічно оновлюються. Таким чином фестиваль «Дунайська Січ» не тільки популяризує сучасну україномовну рок-музику в Придунав’ї, але й дає нове життя багатющій пісенній спадщині під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам наші пращури. Не забуває «Музичний Батальйон» в Придунав’ї і свого основного призначення — підняття бойового духу українського воїнства. Саме тому третій день рок-фестивалю «Дунайська Січ» організатори завжди залишають для проведення концертів у військових гарнізонах ЗСУ в Болграді, Рені, Ізмаїлі, Кілії та острові Зміїному.

До наступної зустрічі на берегах Дунаю — влітку 2019!

натисни MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply