Топ гібридних впливів тижня в Україні

шкипер

Такими були ключові гібридні впливи в Україні, цього тижня #ДезінфоТижня: 26 жовтня українська армія вперше застосувала ударний безпілотник «Байрактар» проти ворожої артилерії на Донбасі. Російська пропаганда та прокремлівські ЗМІ в Україні використали цей інцидент, аби звинуватити Україну в ескалації задля того, аби «зірвати запуск «Північного потоку-2». Однак, за даними Генштабу ЗСУ, безпілотник застосували у відповідь на ескалацію російських окупаційних сил — після того, як ворог проігнорував дипломатичні вимоги України припинити вогонь. Раніше внаслідок ворожих обстрілів було поранено двох українських військовослужбовців, один із них згодом помер від отриманих поранень.

26 жовтня Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення повернути Україні археологічні артефакти з Криму (також відомі як «Скіфське золото»), незважаючи на позов Росії з вимогою повернути золото до окупований півострів. З 2014 року, коли Росія окупувала Крим, колекція перебувала музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Як наслідок, проросійські медіа в Україні почали поширювати кремлівську пропаганду, дискредитуючи довгоочікувану перемогу України та зображуючи рішення суду як «політично вмотивоване», хоча колекція є частиною української культурної спадщини.

Цього тижня РНБО опублікувала список анонімних Telegram-каналів, які поширюють прокремлівські наративи та принижують гідність українців. Вдаючи, що репрезентують «альтернативну українську позицію», вони здебільшого просто ретранслюють російську пропаганду, посилаючись на псевдоекспертів та «анонімні джерела», щоби дестабілізувати ситуацію в Україні. Цього разу Telegram-канали оперативно відреагували і вкотре почали поширювати класичні кремлівські наративи про «цензуру» та «утиск свободи слова» в Україні.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/top-gibrydnyh-vplyviv-tyzhnya-v-ukrayini-27

натисни MIXADVERT

аш

Be the first to comment

Leave a Reply