Ректор Максим Тимошенко, детектив про 5 роялей і щасливий фінал для НМАУ

Ця історія дійсно нагадує крутий детектив, хоча відбувається у самому центрі Києва, на Майдані. В елітарному мистецькому навчальному закладі – в Консерваторії.

Влітку минулого року НМАУ отримала нового в.о. ректора – Максима Тимошенка, який відразу розгорнув бурхливу діяльність, спираючись на досвід славетного батька – Олега Тимошенка, що багато років був ректором Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Не всім те сподобалося, і за кілька тижнів нового керівника брутально усунули, як потім визнав суд – незаконно. Обурилися студенти і викладачі. Були акції протесту.

Був драматичний конкурс, де Максим Олегович Тимошенко впевнено переміг! Відповідно, почалися інтриги. Нового керівника не дуже хотіли офіційно затверджувати, розпочали бюрократичні ігри…

Саме в ті напружені дні не витримали труби системи опалення і в Академії відбувся справжній потоп – залило аудиторії. Враховуючи, що у ті дні був поруч, дозволю невелику самоцитату:

“Приміщення Консерваторії, де вчаться студенти елітної Національної музичної академії України, потребує негайного ремонту! На жаль, колишні керівники Академії абсолютно не переймалися підтриманням будівлі у належному стані. Це моя публікація 31 жовтня 2018 – http://www.kyivcity.top/?p=1058

Як і проблемами студентського гуртожитку НМАУ.

Законно обраного ректора Академії – Максима Тимошенка, чиновники  вперто не допускають до управління закладом, попри рішення суду про поновлення його на посаді в.о.

А цим часом у приміщенні НМАУ, а саме у 52 і 72 аудиторіях, у центрі Києва відбувається ось який жах!

В Консерваторії потоп!

Вже саме приміщення кричить: ДОПОМОЖІТЬ! А ніхто нічого не чує?

А слух у багатьох абсолютний!

У цьому класі я складала іспит з фортепіано, коли вступала до НМАУ. Тут я грала випускний іспит. Це одна з найкращих аудиторій (була). Цей клас – історичне місце, у якому викладали Легенди фортепіанного мистецтва. І що ми маємо сьогодні? Враження наступне: НЕ ДІСТАНСЯ ТИ НІКОМУ, КОНСЕРВАТОРІЯ! Ось до чого приводить неадекватна жага Влади і Свавілля! – пише одна з активісток НМАУ. – Я плачу, бо мені шкода колектив, студентів, а, найбільше Мистецтво.

-Ситуація загострюється! До мене, як до обраного ректора, щодня звертаються студенти, викладачі з жорсткими вимогами навести лад в гуртожитку, якось вплинути на ситуацію з гнилими комунікаціями у приміщенні Консерваторії! – сказав обраний, але ще не затверджений на посаді ректора Максим Тимошенко, – Накопилося чимало проблем, що потребують негайного вирішення! Однак, я не маю ніяких законних адміністративних важелів до офіційного наказу про призначення на посаду. Можу виступати лише як громадський діяч та залучати журналістів і студентів-активістів. Як бачите, я не ховаюсь, а намагаюсь всіляко допомогти! Разом врятуємо Академію!

Журналісти продовжують відслідковувати розвиток подій.

Сподіваємося, все буде добре!

Консерваторії час повернути колишню славу!”

Можна лише уявити, з якою кількістю проблем зіткнувся новий ректор Тимошенко у перші дні роботи!

Однак, відразу звернувся по допомогу до друзів з недержавного сектору еконміки – ситуація критична, чекати бюджетного фінансування після узгодження всіх процедур не можна – йде навчальний процес! І ремонт розпочався миттєво. За кілька місяців успішно завершився!

Хвалити не буду, детально описувати теж. Все на фотографіях!

Благодійники-бізнесмени, до речі, залюблені у мистецтво, зробили ремонт аудиторій власним коштом, категорично відмовившись від офіційних подяк, нагород, навіть від маленької таблички на стіні!

Можливо такими і повинні бути справжні підприємці?!

А паралельно розгортався детектив довкола загадкового зникнення з НМАУ 5 роялей. Тут мабуть варто почати з кінця. Ось що повідомив офіційний сайт:

“Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського має потребу у хороших музичних інструментах, про що свідчать численні звернення викладачів та концертмейстерів.

Тож наразі завдяки продуктивній роботі команди ректора Максима Тимошенка до рідних стін Академії повертають 5 роялів та літаври, які є власністю НМАУ ім. П.І. Чайковського. Концертні роялі Steinway, на яких грали видатні піаністи, та August Forster займуть своє місце у повністю відреставрованих за рахунок меценатів (без жодної фінансової підтримки з боку держави) аудиторіях, які були вщент знищені під час аварійної ситуації”.

 

-Повернули до Консерваторії цінності, які під «мудрим» керівництвом папєрєдніка майже зникли для Конси – 3 роялі, ще 2 забираємо в п’ятницю – тобто всього 5, в тому числі сьогодні привезли 2 концертних Steinway, на яких грав цілий ряд видатних піаністів! Команда ректора Максим Олегович Тимошенко знайшла інструменти і повернула їх до Конси. Вони займуть своє гідне місце у відремонтованих аудиторіях, які були вщент знищені під час аварії! – написав у ФБ радник Ректора НМАУ Iouri Loutsenko 

Про деталі розслідування зникнення коштовних музичних інструментів можливо хтось колись напише книгу, а хтось з випускників зніме гостросюжетний фільм…

Кілька роялей знайшли в одній з шкіл Києва, інші аж в… Чернігові!

Днями, процедура повернення завершиться.

Очікується публічна презентація відремонтованих аудиторій, в яких знову зазвучать віднайдені інструменти.

Лунатиме прекрасна класична музика…

Команда ректора Максима Тимошенка знову продемонструвала найвищий, не побоюся цього слова, світовий рівень управління таким великим і складним учбовим закладом, яким є Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського.

Чомусь щиро хочеться побажати їм успіху і натхнення!

Творіть!

Віктор Тригуб, для сайту Музика України

 

 

 

натисни MIXADVERT

аш

Be the first to comment

Leave a Reply