Пленер «Без меж» об’єднує молодь України

шкипер

Наприкінці вересня та на початку жовтня в Запорізькій та Херсонській областях відбувалася знакова подія. За підтримки Міністерства молоді та спорту України пройшов пленер за участю молодих художників із східних регіонів України «Без меж». Участь в якому взяли молоді художники як східних областей України, так і з західних та центральних регіонів нашої Батьківщини.

Проект був задуманий, а згодом і реалізований активістами громадської організації «Резиденція «Мистецький простір». Завдяки проекту, десятки молодих митців отримали можливість прийняти участь в пленері, який відбувався мм. Бердянськ, Генічеськ та Запоріжжя.

Метою проекту було підвищення рівня компетентностей молоді, у тому числі громадянських, заради реінтеграції молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, їх адаптації і соціалізації в українському суспільному просторі.

Молодь України розуміє, що налагодження кращого діалогу сходу та заходу вимагає необхідність прямого контакту між людьми з різних куточків України. Бо через безпосереднє знайомство та спілкування між людьми здійснюється запобігання виникнення та розповсюдження шкідливих стереотипів.

Реінтеграція молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, її адаптація і соціалізація в українському суспільному просторі можлива лише за рахунок поглибленого вивчення рідної природи, пошуків стилю і характеру пейзажу сьогодення, творчого спілкування.

Саме тому молодь з інших регіонів, в ході проекту і набула нових компетентностей в царині толерантності і солідарності, запобігання стереотипам, протидії мові ненависті та дискримінації по відношенню до молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

По закінченню проекту всі учасники висловили солідарність в думці що пленер за участю молодих художників із східних регіонів України «Без меж» – це можливість повністю виразити своє «я» без обмежень, знайти й образно виявити свою особистість, своє ставлення до України. Пленер допоміг учасникам  зберегти чуття внутрішньої свободи, відновлення історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України. І саме тому яскравим закінченням пленеру стала виставка робіт учасників проекту, що відбулася в м. Запоріжжі в приміщення обласної наукової бібліотеки. А згодом, за задумом організаторів, дана виставка помандрує Україною!!!

 

натисни MIXADVERT

аш