«Актуальні питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство».

 

Взяли участь у засіданні круглого столу «Актуальні питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство». Важливий і дуже корисний захід. Дякуємо Комітет Верховної Ради України з прав людини Council of Europe: National Minorities and Roma in Ukraine

· Роми – одна з найвразливіших етнічних груп в Україні та Європі, яка системно зазнає дискримінації у різних сферах суспільного життя!Як Голова профільного Комітету, я регулярно займаюся вирішенням питань, пов’язаних із захистом прав ромів. І сьогодні, наш Комітет, спільно з проектом Ради Європи «Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні» провів круглий стіл на тему: «Актуальні питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство» за участі колег парламентарів, Уповноваженої з прав людини, представників міністерств і відомств, місцевого самоврядування, а також міжнародних і громадських організацій.

У ході заходу обговорили: – основні виклики процесу інтеграції ромської спільноти в українське суспільство;- основні проблемні питання ромської спільноти, пов’язані із доступом до послуг у сфері охорони здоров’я, освіти з працевлаштуванням, документуванням, зайнятістю та соціальним захистом, підвищенням якості житлово-побутових умов, – правовий захист та протидію дискримінації, ксенофобським настроям і стереотипам стосовно ромів, захистом прав ромських жінок. А також обговорили імплементацію Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року.

У цілому прозвучало багато слушних пропозицій для вирішення конкретних проблем ромської спільноти. Обговорення було активним та компетентним. Маю надію, що всі запропоновані шляхи вирішення проблем ромської нацменшини стануть тим механізмом, який допоможе налагодити їхнє життя в Україні!

Дмитро Лубінець

натисни MIXADVERT