Школярі з Дніпра розробляють “сміттєвого шпигуна”, щоб стежити за відходами

Двоє товаришів Тарас та Андрій розробляють еко-карту, що допоможе перевірити, куди насправді йде відсортоване сміття: на спеціальний переробний завод чи … “випадково” у річку.

Про це пише shotam.info.

У дніпровському ЛІТі, в якому навчаються Тарас Яїцький та Андрій Сизько, сортують сміття. Підлітки хочуть привчити себе сортувати і вдома, але не впевнені, що їхнє сміття справді переробляється.

Чому це важливо?

Щоб це перевірити, вони вирішили стежити за відходами: ховати на сміття маленький GPS-трекер і чекати, звідки він подасть сигнал.

Разом із друзями Тарас та Андрій роблять першу розумну еко-карту, вона виглядає, як звичайна Google maps лише з пунктами прийому сміття.

Усі пункти на карті мають свої бали, рейтинг, до кожної точки збору можна буде залишити коментар, а найпопулярніші пункти прийому підлітки будуть “трікати” своїм “шпигуном”, щоб перевірити, чи справді сміття звідти переробляється.

Будівля Міненерго заговорила словами екоактивістів

Такі еко-карти були і раніше, але користувачі критикували їх за недостовірну інформацію. Мало що на таких картах зазвичай відображаються вже непрацюючі пункти прийому, так ще й незрозуміло, куди потрапляє сміття.

Тому у наших підлітків принципово новий підхід, де зафіксовано лише перевірені точки, для цього вони збирають волонтерів, журналістів та еко-активістів.

Щоб реалізувати важливий пристрій, який зробить наше місто чистішим, хлопцям дуже потрібна підтримка партнерів, адже кожен трекер коштує близько 300 грн.

Тарас та Андрій – члени відомої дніпровської команди винахідників YOVI.

Саме “Йові” вигадали розумну захисну маску, еко-карту і розробляють багато інших проектів. Минулого року вони представляли Україну на найпрестижнішому у світі конкурсі робототехніки First Robotics Competition з роботом-тренером для людей з інвалідністю та посіли у своїй категорії друге місце!

Щоб допомогти хлопцям вирушити на дуже важливий для них конкурс, можна зв’язатися з керівником групи Марією Калініченко +380 95 588 2744.

натисни MIXADVERT