Тарас Чухліб: Хто і коли заснував місто Запоріжжя?

КОЛИ І КИМ ЗАСНОВАНЕ УКРАЇНСЬКЕ МІСТО ЗАПОРІЖЖЯ
У Державному архіві у місті Лодзь, що в Польщі, українськими дослідниками нещодавно було віднайдено невідомий старовинний рукопис під назвою “Про козаків запорозьких відомість”.
Це є польськомовний переклад з праці 1760 року, складеного автором, який особисто побував на теренах Вольностей Війська Запорозького.
У цьому рукописі дуже багато цікавинок, але найголовнішою є та, що автор рукопису засвідчує проживання українських козаків на острові Хортиця в межах сучасного міста Запоріжжя.
Натомість більшість сучасних краєзнавців міста Запоріжжя та його сучасна влада стверджує, що їхнє місто веде свій початок від заснованого російською імператрицею Катериною Второй Олександрійського форту в 1780 році.
Думаю, що вже час звернутися до Українського інституту національної пам’яті та Верховної Ради України із запитом щодо зміни літочислення і засновників нашого славного міcта Запоріжжя, яке заснували запорозькі козаки.
Прошу громаду підтримати дану ініціативу, тим паче, що є незаперечні документальні, картографічні та археологічні дані щодо цього – з козацьким шануванням, доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук
Тарас Чухліб.

 

натисни MIXADVERT