Якість роботи науковця має оцінюватися за одним критерієм – впровадженням

Продовжується бюрократизація науки та освіти. Критерієм оцінки результатів наукових досліджень є кількість публікацій.

Коперник, Дарвін, Ейнштейн, Бор, Вінер та й Ілон Маск з їхньою мізерною кількістю публікацій і відсутністю статтей у скопусах, веб-саєнсах і копернікусах, вилетіли б з роботи з нашого Сумського університету.

У мене вже багато років тому було 500 публікацій. Після 500-ї я втратив всякий інтерес до їх облікування. За нашими критеріями оцінювання роботи науковця і професора я, в порівнянні з Дарвіном і Ейнштейном, геній всіх часів і народів.

Але реально я можу похвалитися лише двома публікаціями, які дійсно мали вплив на суспільний розвиток. Це підручник “Географія України”, опублікований не лише у нас, але й у США, який двічі рецензувався “спеціалістами” у Верховній Раді і на путінському каналі “Россия”, а також розділом в монографії “Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель”(2007 р.).

За останньою публікацією і була здійснена ця реформа в нашій державі. При цьому з цього мого розділу взятий один до одного не лише принцип проведення реформи, але й схема районів в багатьох областях. І жодна з цих робіт не належить до скопусу чи чогось подібного.

Якість роботи науковця має оцінюватися лише за одним критерієм – впровадженням ідей його дослідження в практику. А у викладачів ВНЗ таким критерієм є підручники і навчальні посібники.

Хто ними користується. Чи студенти свого ВНЗ, чи всієї країни, чи може за ним вчаться і студенти інших країн.

Все інше від Лукавого.

Петро Масляк

натисни MIXADVERT