Конгрес США схвалив програму ленд-лізу для України

Тепер закон передадуть на підпис президенту США Джо Байдену. Документ дозволить швидше надсилати зброю Україні завдяки скороченню бюрократичних процедур.

Українські військові розпаковують доставку протитанкових ракет Javelin зі США Українські військові розпаковують доставку протитанкових ракет Javelin зі США

Палата представників (нижня палата Конгресу) США схвалила 28 квітня закон про запровадження програми ленд-лізу для України. Про це повідомляється у її Twitter-акаунті.

Закон дозволить Сполученим Штатам швидше надсилати зброю та іншу допомогу в Україну завдяки скороченню бюрократичних процедур. Він дозволяє давати обладнання, не чекаючи оплати, а заплатити можна буде пізніше.

Сенат США (верхня палата парламенту) одноголосно схвалив проєкт ще 6 квітня. Тепер документ передадуть на підпис президенту США Джо Байдену. В нього буде 60 днів на встановлення прискорених процедур для доставки продукції.

Востаннє ленд-ліз запроваджувався під час Другої світової війни. Це дозволило США швидко поповнити запаси союзників у боротьбі з нацистською Німеччиною.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що ухвалення закону для України “означає впевненість США в перемозі України над Росією”.

 

Конгрес США зробив крок до передачі Україні заморожених активів РФ

27 квітня Палата представників переважною більшістю голосів ухвалила законопроєкт, який закликає президента США передати заморожені в рамках санкцій активи російських олігархів Україні в якості військової та гуманітарної допомоги. Для набуття чинності документ має підтримати Сенат і підписати Байден.

28 квітня Білий дім публічно підтримав ініціативу. Згідно з заявою адміністрації президента, в США заблоковані підсанкційні російські кораблі та літаки на понад мільярд доларів, а також сотні мільйонів доларів російських еліт у банках.

Байден запросив у Конгресу 33 мільярди доларів для України

Також 28 квітня Байден запросив у Конгресу США 33 мільярди доларів для допомоги Україні.

З них 20 мільярдів планується виділити у вигляді військової допомоги. За словами американського президента, ціна війни в Україні – “недешева, але поступитися агресії буде дорожче”.

натисни MIXADVERT