Сейм Литви першим визнав росію державою-терористом

Кремлівський режим прагне знищити українську націю, тому такі дії мають бути визнані геноцидом, а Росія є державою, яка підтримує та здійснює тероризм.

10 травня 2022 року Сейм Литви одноголосно, 128-ми голосами, проголосував за відповідну резолюцію, овідомляє Delfi.lt.

У ній Сейм констатував, що російські збройні сили та найманці скоїли масові військові злочини на території України, особливо у містах Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та Гостомель.

Згідно з документом, вбачається мета росії повністю чи часткового знищити українську націю, її дух шляхом убивства її громадян цілими сім’ями, у тому числі дітей. Викрадення їх, тортури, згвалтування, у тому числі й неповнолітніх, знущання над тілами вбитих та закатованих.

“Сейм Литви визнає повномасштабну збройну агресію проти України з боку збройних сил російської федерації та її політичного та військового керівництва, що розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу”, – йдеться у резолюції.

У ній також наголошується, що всі винні мають бути притягнуті до відповідальності, і що міжнародне співтовариство має створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування та оцінки агресії росії проти суверенної України.

Сейм Литви закликає до того, щоб цей трибунал мав повноваження видавати міжнародні ордери на арешт, і щоб імунітетом не обмежувалася недоторканність держави або глав держав та урядів та інших державних посадових осіб.

“російська федерація, збройні сили якої свідомо і систематично обирають цивільні об’єкти для бомбардувань, є державою, яка підтримує та здійснює тероризм”, – йдеться в резолюції. Вторгнення Росії в Україну, що почалося наприкінці лютого, призвело до загибелі тисяч мирних жителів, руйнування громадянської інфраструктури, є повідомлення про сексуальне насильство над українськими жінками і дітьми, викрадення людей та інші злочини.

натисни MIXADVERT

аш