Євродепутат заявив, що Захід має право дати Україні ядерну зброю. РФ відреагувала погрозами Польщі

Министр иностранных дел Польши Радослав Сикорский во время встречи с и.о. президента Украины, председателем Верховной Рады Украины Александром Турчиновым, в Киеве, в пятницу, 16 мая 2014 г. Фото Анастасии Сироткиной / POOL / УНИАН
Євродепутат заявив, що Захід має право дати Україні ядерну зброю. РФ відреагувала погрозами Польщі

Радослав Сікорський .Фото: УНІАН

Польський депутат Європарламенту Радослав Сікорський заявив, що Захід має право дати Україні ядерні боєголовки для захисту своєї незалежності, адже Володимир Путін порушив Будапештський меморандум. У Росії відреагували на заяву погрозами на адресу Польщі та цілої Європи.

Сікорський нагадав, що Україна віддала свій ядерний потенціал за Будапештським меморандумом у 1994 році в обмін на гарантії територіальної цілісності та суверенітету, а Росія порушила Будапештський меморандум.

«Тому вважаю, що ми як захід мали б право подарувати Україні ядерні боєголовки, так щоб вона могла захистити свою незалежність», — заявив він.

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що польські політики розпалюють конфлікти, а тепер ще й загрожують планеті порушенням режиму нерозповсюдження ядерної зброї.

За її словами, ідея передачі Україні ядерної зброї ставить під удар польський народ.

Спікера Держдуми В’ячеслав Володін також пригрозив ядерним конфліктом внаслідок якого не стане ні України, ні Польщі, ні самої Європи.

натисни MIXADVERT

аш