Суд заборонив проросійську партію корупціонерів

Восьмий апеляційний суд Львова 17 червня заборонив партію «Союз лівих сил», яку Міністерство юстиції внесло до списку проросійських політичних сил проросійською.

Як повідомляє рух «Чесно», майно цієї політсили мають передати на користь держави, але рішення суду ще можна оскаржити у Верховному Суді.

«Союз лівих сил» був заснований 8 грудня 2007 року. Лідером цієї політичної сили від самого заснування був колишній народний депутат Василь Волга, якого у 2019 році його таки змінив Максим Гольдарб.

Особливою активністю партія протягом своєї історії не відзначався, але помітно активізувався напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли 18 лютого Лідер партії “Союз Лівих Сил” (“За новий соціалізм”) Максим Гольдарб звернувся через посольства США та Великобританії до керівництва цих країн з вимогою відшкодувати заподіяну нашій економіці шкоду через інспіровану ними військову паніку. За найскромнішими його підрахунками вона спричинила економічні збитки для України в розмірі $6,5 млрд.

Головними завданнями, які ставила перед собою партія у програмі, за словами Гольдарба, – ліквідація олігархату як класу, скасування інституту президентства, що, думку партійців, дискредитував себе, заборона на відчуження української землі та надр, відновлення суб’єктності України та забезпечення миру в країні.

До цього Гольдарб був співорганізатором «Партії миру», яку очолював проросійський народний депутат Вадим Новінський.

Окрім цієї партії суд уже заборонив діяльність партії «Опозиційний блок», «НАШІ», «Блок Володимира Сальдо», «Соціалістичної партії України», партії «Держава», «Соціалісти», «Справедливість та розвиток», «Лівої опозиції» та «Партії Шарія».

Нагадаємо, 20 березня президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки, яким на час війни призупинено діяльність 11 політичних партій.

Наразі Мін’юст подав позови про заборону 12 партій: “Опозиційна платформа — За життя”, “Опозиційний блок”, “Партія Шарія”, “Наші”, “Ліва опозиція”, “Союз лівих сил”, “Держава”, “Прогресивна соціалістична партія України”, “Соціалістична партія України”, “Соціалісти”, “Блок Володимира Сальдо”, “Русь єдина”.

Про Василя Волгу можна дізнатися з публікацій:

Про Максима Гольдарба можна дізнатися з наступних публікацій:

натисни MIXADVERT

аш