Зеленський закликав громадян Білорусі не допустити війни

шкипер

Президент України Володимир Зеленський закликав громадян Білорусі не допустити втягнути себе у війну проти України. “Хочу звернутись сьогодні до громадян Білорусі. До людей – і цивільних, і в погонах. Вас втягують у війну. І навіть активніше, ніж це було у лютому та у весняні місяці. У Кремлі за вас уже все вирішили – ваші життя нічого для них не варті. Але ви не раби і не гарматне м’ясо. Ви не повинні вмирати. І ви в змозі не дати нікому вирішувати за вас, що на вас чекає далі”, – наголосив український президент у відеозверненні. Зеленський наголосив, що Росія хоче посіяти ненависть між народами України та Білорусі.

Також президент України нагадав, що Росія знову вдарила ракетами по Києву. “Друга армія світу звитяжно “перемогла” дитячий садочок і житловий будинок. Загинув чоловік, йому було лише 37 років. Є поранені, серед них – дівчинка, звати її Женя, їй сім років, донька загиблого. Вона зараз в “Охматдиті”. Також поранена її мати. До речі, громадянка Росії”, – зауважив він. Їй, за словами Зеленського, в Україні ніщо не загрожувало, поки “в самій же Росії не вирішили, що все для них тепер однаково вороже – жінки, діти, дитячі садочки, житлові будинки, лікарні, залізниця”.

Загалом ракетні, артилерійські та мінометні обстріли росіяни здійснювали по багатьох частинах України, додав він. “Частину ракет збито, але тільки частину. Нам потрібна потужна протиповітряна оборона (…), яка може повний захист від цих ракет. Про це щоденно говоримо з партнерами. Є вже деякі домовленості, і партнерам треба рухатися швидше”, – наголосив Зеленський.

Також президент України заявив, що всіх льотчиків, диспетчерів та інших людей, які забезпечують запуск ракет по Україні, буде знайдено. “Кожен з вас буде відповідати за ці удари. Якщо хтось думає, що уникне відповідальності, сказавши, що такий був наказ, ви помиляєтеся. (…) Суд – ось, що вас чекає. І ви не сховаєтеся ніде”, – наголосив Зеленський.

натисни MIXADVERT

аш