Zastava M70 замість АК-47

Нещодавно до Великої Британії прибула перша група українських солдатів, які беруть участь у новій великій військовій програмі під керівництвом британців.

В рамках цієї програми найближчими місяцями буде навчено до 10 000 українців.

Програма є частиною незмінного зобов’язання Великої Британії підтримувати Україну в її боротьбі проти неспровокованого вторгнення Росії.

«Використовуючи досвід світового рівня британської армії, ми допоможемо Україні відновити свої сили та посилити опір, оскільки вони захищають суверенітет своєї країни та своє право обирати своє майбутнє», – заявив Міністр оборони Бен Уоллес.

Близько 1050 британських військовослужбовців візьмуть участь у програмі, яка проходитиме й на об’єктах Міністерства оборони США у Британії.

Українські військові під час навчань у Великій Британії. Липень 2022. Британія. Фото: Міноборони Британії

Британія також подарувала одяг та спорядження для підтримки українських солдатів. Кожному військовослужбовцю видаються:

  • Засоби індивідуального захисту, включаючи шоломи, бронежилети, засоби захисту очей, навушники, засоби захисту тазу та індивідуальні аптечки першої допомоги.
  • Польову форму та взуття.
  • Одяг та рюкзаки.
  • Додаткове спорядження, необхідне для польових умов.

Навчання дасть новобранцям-добровольцям, які практично не мають військового досвіду, навички, необхідні для ефективного ведення бою на передовій.

Заснований на базовій підготовці британських солдатів, курс охоплює поводження зі зброєю, медичну допомогу на полі бою, польові навички, тактику патрулювання та право збройних конфліктів.

Zastava M70

Уряд Британії швидко придбав автомати для програми навчання, аналогічні тім, що українські військові використовують на передовій.

Автомат Zastava M70B під час навчань українських військових у Великій Британії. Липень 2022. Британія. Фото: Міноборони Британії

На оприлюднених фотографіях з навчань у Британії видно, що українські військові проходять навчання з югославськими автоматами Zastava M70. Імовірно, уряд Британія придбав автомати з запасів Хорватської Республіки, яка входила до складу Югославії.

Цей югославський автомат, призначений для стрільби набоями 7,62×39 мм. Розроблений підприємством Zastava Arms упродовж 1960-х років, неліцензійний аналог радянського AK-47.

Автомат Zastava M70AB2 в руках українського бійця під час навчань у Великій Британії. Липень 2022. Британія. Фото: Міноборони Британії

Став стандартною піхотною зброєю в Югославській Народній Армії 1970 року, доповнивши й пізніше замінивши автомат Zastava M59/66.

натисни MIXADVERT