Винні у звірствах будуть притягнуті до відповідальності – про розмову щодо Оленівки Блінкена з Кулебою

Слідчі оглядають тіла українських військовополонених у дворі в'язниці в Оленівці Донецької області, на території, контрольованій Росією.  29 липня 2022 року.
Слідчі оглядають тіла українських військовополонених у дворі в’язниці в Оленівці Донецької області, на території, контрольованій Росією.

Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив співчуття у зв’язку із загибеллю понад 50 українських військовополонених в Оленівці, які загинули внаслідок ракетного обстрілу табору, в якому їх утримували в підконтрольному Росії районі Донецької області.

Про це повідомив речник Державного департаменту Нед Прайс.

«Державний секретар США Ентоні Блінкен учора розмовляв телефоном з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, щоб висловити свої співчуття у зв’язку зі смертю вчора вранці понад 50 українських в’язнів у Донецькій області, яку контролює Росія», – мовиться у заяві Державного департаменту.

Він наголосив, що Сполучені Штати робитимуть усе для того, щоб винні були притянуті до відповідальності.

«Держсекретар підтвердив зобов’язання США притягнути Росію до відповідальності за звірства, вчинені її військовими проти народу України», – цитує заява слова Ентоні Блінкена.

Фото: один з українських захисників "Азовсталі"

Дивіться також:

Вони здалися, але вийшли переможцями. Бійці «Азовсталі» продовжують надихати американських журналістів та експертів

Як зазначається у повідомленні Державного департаменту, Блінкен також переказав українському колезі розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і наголосив на «непохитній підтримці Сполученими Штатами суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, оскільки війна президента Путіна триває».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав міжнародні організації, які виступали гарантами збереження життя українських військовополонених, «рішуче засудити Росію за обстріл Оленівського СІЗО», та дослідити обставини їхньої загибелі.

«Я закликаю ООН, яка сприяла евакуації українських військовослужбовців з «Азовсталі», рішуче засудити Росію за обстріл Оленівського СІЗО та відвідати місце для встановлення всіх фактів цього жахливого злочину. Я теж закликаю Міжнародний комітет Червоного Хреста перевірити всіх українських військовополонених», – написав міністр закордонних справ України у своєму твітері.

За повідомленнями, близько 50-ти українських полонених загинули в колонії так званої «ДНР» на території Оленівки, селища міського типу в Донецькій області.

Російська сторона одразу заявила, що обстріл здійснили Збройні сили України. Київ відкидає звинувачення і каже, що це був цілеспрямований терористичний акт, який здійснила Росія з метою приховати свої злочини – катування та вбивства, які відбувалися в колонії.Підконтрольні Росії сили 29 липня заявили про 53 загиблих та 75 поранених. 30 липня Росія заявила про 50 загиблих. Російська сторона не повідомила про загибель жодного зі співробітник в’язниці.

га

натисни MIXADVERT