«Єлисаветградська фотографія. Погляд в минуле»

У кропивницькій галереї “Єлисаветград”, яка за сумісництвом є ще музеєм історії міста 16 вересня презентували книжку Миколи Цуканова з історичними фото “Єлисаветградська фотографія. Погляд в минуле”. До видання увійшли світлини, зроблені фотографами нашого міста у кінці XIX – на початку XX ст. За підсумками дослідження автора вже встановлено особи 36 фотомайстрів, які працювали протягом майже 70 років у нашому місті.

Представлені на виставці експонати є лише частиною зібрання Миколи Цуканова. Найунікальніша світлина зібрання – фотографічне зображення нашого земляка відомого  архітектора Якова Паученка. Цей експонат було знайдено на одному з аукціонів в Росії.

Цікавим є розділ присвячений учнівській молоді міста. Дослідження теми було продовжено в  обласному архіві. Завдяки цьому були встановлені особи тих кого зображено. Пошукова робота триває та відкриває нові сторінки історії міста. Подібне дослідження в Кропивницькому одно з перших. Велику допомогу в підготовці виставки та написанні книги-дослідження надали кропивницькі колекціонери Володимир Нагорний Юрій Тютюшкін, Володимир Могилюк та інші.

На презентації було показано кліп присвячений новому історичному виданню. На заході  серед виступів присутніх були  дані  високі оцінки праці кількох років збирання, вивчення, пошуків а обробки знайдених експонатів. Світлини нашого міста є ще мало дослідженою целиною з багатьма загадками та нерозкритими таємницями.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN.

Книга має обмежений наклад, але може бути цікавою історикам, краєзнавцям та всім шанувальникам старовини, хто цікавиться історією рідного краю.

Анатолій Авдєєв

натисни MIXADVERT