Те, що відбувається за столом переговорів, залежить від подій на полі бою

шкипер

Генеральний секретар НАТО поспілкувався з пресою перед засіданням міністрів Альянсу наступного тижня, 25 листопада 2022 року (AP Foto/Olivier Matthys)
Генеральний секретар НАТО поспілкувався з пресою перед засіданням міністрів Альянсу наступного тижня, 25 листопада 2022 року (AP Foto/Olivier Matthys)

НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ під час прес-конференції в п’ятницю.

“Ми не відступимо, – додав посадовець. – В інтересах нашої безпеки підтримувати Україну”.

“Якщо агресор виграє, тривалого миру не буде”, – заявив він і зауважив, що “більшість воєн завершується перемовинами, але те, що відбувається за столом переговорів, залежить від подій на полі бою”.

Під час прес-конференції Столтенберґ окреслив основні питання, які міністри країн Альянсу планують обговорити з Україною наступного тижня на зутрічі в Бухаресті. Серед них – збільшення допомоги Україні в рамках Всеохопного пакету допомоги НАТО, що включає поставки палива, ліків, зимового обладнання, глушники для сигналів дронів.

Столтенберґ також прокоментував ідею Польщі передати німецькі системи протиповітряного захисту “Патріот” Україні. Він вказав, що рішення про таку передачу приймається країною.

Фото: американські системи ППО "Патріот" в Польщі, березень 2022 року

Дивіться також:

Намір Польщі передати Україні системи ППО “Патріот” критикують всередині країни

“Путін зазнає поразки в Україні і відповідає з більшою жорстокістю”, – зауважив Столтенберґ, вказуючи на обстріли Росією української інфраструктури, що стало “страхітливим початком зими для українців”. Водночас, генсек відзначив те, що війна показала небезпеку залежності Європи від російського газу.

Україну в Бухаресті на зустрічі 29-30 листопада представлятиме міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомили в НАТО.

Крім України, на засіданні НАТО також будуть присутні міністри Грузії, Молдови та Боснії і Герцеговини, які, за словами Столтенберґа, “зікнулись з тиском Росії в багатьох аспектах”.

натисни MIXADVERT

аш