Путін готує ґрунт для затяжної війни проти України

шкипер

Президент Росії Володимир Путін готує ґрунт для затяжної війни проти України, переконані аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

У своєму щоденному звіті вони звертають увагу на підсумки зустрічі Путіна з російською Радою з прав людини, на якій він сказав, що так звана “спецоперація” в Україні може бути “тривалим процесом”, і що захоплення нових територій є важливим результатом цього процесу для РФ. Путін порівняв себе з російським царем Петром І, зазначивши, що Росія зараз контролює Азовське море, за яке боровся Петро І.

“Це посилання на російську імперську історію явно окреслює нинішні цілі Путіна в Україні як відверто імперіалістичні та все ще максималістські. Путін налаштовує російську внутрішню аудиторію на затяжну, виснажливу війну в Україні, спрямовану на завоювання додаткових українських територій”, – йдеться в аналітичному звіті ISW.

Експерти також погоджуються з оцінкою генерального секретаря Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнса Столтенберга, що Росія прагне взяти оперативну паузу взимку, щоби перегрупуватися, відновитися та спробувати розпочати масштабніший наступ навесні. Аналітики ISW вважають, що така пауза піде на користь РФ, позбавивши Україну ініціативи в контрнаступі. Поки що, на їхню думку, зацикленість Путіна на наступальних операціях навколо Бахмута сприяє здатності України зберігати військову ініціативу на інших ділянках бойових дій. Вони вважають, що подальші успіхи українських Збройних сил залежать від їхньої здатності продовжувати безперервні операції взимку.

натисни MIXADVERT

аш