США вносять “Групу Вагнера” до переліку міжнародних злочинних організацій

шкипер

Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі. Архівне фото

Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі оголосив, що США включають російську “Групу Вагнера” до переліку міжнародних злочинних організацій. Відповідне рішення опублікує Міністерство фінансів США, сказав посадовець під час брифінгу для преси в п’ятницю.

“Ці дії вказують на трансконтинентальну загрозу, яку становить “Вагнер”, включаючи через низку тяжкої злочинної діяльності”, – додав він.

Раніше цього місяця в Державному департаменті США заявляли, що шукають механізми того, як додатково притягнути до відповідальності російську військову “Групу Вагнера”.

Високопоставлені представники США заявили про стурбованість діяльністю російської «Групи Вагнера», яка бере участь у боях на Донбасі, набирає нових бійців з числа російських ув’язнених та найманців в інших країнах, та яку звинувачують у численних воєнних злочинах в Україні та порушеннях прав людини в країнах Африки.

13 січня речник Державного департаменту США Нед Прайс прокоментував те, чому «Групу Вагнера» не внесено до списку закордонних терористичних організацій. Прайс сказав, що «Групу Вагнера» та її керівника вже внесено до низки санкційних списків.

«Групу Вагнера», її лідера, пана Пригожина, внесли до санкційних списків у відповідності до низки повноважень [уряду США]. Справа полягає в тому, що ми шукаємо всі відповідні та доречні повноваження, щоб притягнути до відповідальності тих суб’єктів та організації, які несуть відповідальність за цю жорстоку війну проти українського народу. Якщо є додаткові повноваження, в рамках яких було б допустимо, доцільно та ефективно застосувати санкції проти «Групи Вагнера» чи Пригожина, ми оцінимо це та застосуємо їх, як зможемо», – сказав Нед Прайс.

натисни MIXADVERT

аш